Принагідно до Дня науки: участь машівців у міжнародній конференції з академічної доброчесності

18 травня о 10 годині ранку розпочалось пленарне засідання VI Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний досвід», до якого долучилася освітянська родина МФК СумДУ.

Серед членів організаційного комітету – Наталія Пономаренко, викладач МФК СумДУ.

Родзинкою заходу є взаємозв’язок та наступність школа – коледж – заклад вищої освіти.

На часі низка питань щодо освітнього процесу в умовах воєнного часу, що постали перед українським освітнім фронтом: психологічна й педагогічна підтримка, особливості дистанційного навчання, проблеми наукових досліджень в розрізі академічної культури – питання, які були предметом доповідей учених з різних куточків України та закордону.

19 травня 2023 року здобувачі освіти та викладачі МФК СумДУ долучилися до секційних засідань. Секцію «Академічна культура в закладах фахової передвищої освіти в умовах воєнних реалій: актуальні питання та виклики» модерувала викладач спеціальності «Журналістика» МФК СумДУ, PhD Наталія Пономаренко. До дискусії долучилися й освітянська спільнота МФК СумДУ з актуальними проблемами академічної культури:

Юлія Ананченко, завідувач відділення, розглянула поняття «академічна культура» як необхідну передумову ефективного управління сучасним коледжем у складі університету.

Надія Вороніна, викладач математичних дисциплін, представила імплементацію «Положення про академічну доброчесність ВСП «МФК СумДУ» під час роботи зі здобувачами освіти в умовах наукового гуртка.

Світлана Гуржій, викладач філологічних дисциплін, зупинилася на формуванні в здобувачів освіти умінь і навичок академічного письма в процесі підготовки наукових статей.

Ольга Дорошкова, викладач спеціальних дисциплін, дослідила авторське право в розрізі виконання лабораторних робіт із освітнього компонента «Комп’ютерна графіка» студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» ЗФПО.

Діана Єфіменко, студентка другого курсу спеціальності «Журналістика» (керівник – Н. Пономаренко), окреслила психологічні чинники толерантності студентів до академічної недоброчесності

Карина Завдов’єва, студентка четвертого курсу спеціальності «Журналістика» (керівник – Н. Пономаренко), підсумувала принципи та засоби оприлюднення наукової інформації в навчальному онлайн-посібнику на прикладі онлайн-тренажера «Хочу 200!».

Ольга Ларіонова, студентка другого курсу спеціальності «Журналістика» (керівник – Н. Пономаренко), репрезентувала сase «Академічна доброчесність».

Тетяна Очкова, викладач спеціальних дисциплін, розповіла про місце та роль голови циклової комісії ЗФПО у розвитку «академічних навичок» («Аcademic Skills») студентcтва.

Наталія Орленко, викладач філологічних дисциплін, презентувала неправильний бібліографічний опис як прояв плагіату.

Віталій Павленко, студент четвертого курсу спеціальності «Журналістика» (керівник – Н. Пономаренко), узагальнив особливості роботи редактора над періодичним виданням: академічна грамотність та культура на прикладі музичного журналу «Мандри».

Наталія Пономаренко, викладач спеціальних дисциплін, охарактеризувала наукове середовище й академічну культуру в сучасній Україні.

Анна Ровна, викладач спеціальних дисциплін, проаналізувала академічну культуру сучасної освіти у взаємозв’язку коледж – університет.

Лідія Скороходова, викладач спеціальних дисциплін, наголосила на необхідності дотримання принципів академічної доброчесності здобувачами освіти під час написання економічної частини дипломного проєктування здобувачами ЗФПО.

Єлизавета Шиян, студентка першого курсу спеціальності «Журналістика» (керівник – Н. Пономаренко), систематизувала погляд студентського самоврядування на юридичні аспекти академічної доброчесності.

Оксана Якущенко, викладач суспільно-гуманітарних дисциплін, порівняла академічну культуру й педагогічну культуру.

Глибоко вдячні колегам за активну участь і обговорення важливих питань.

За нами перемога!