Досягнення

Хронологія успіхів СК “Старт“

Першим чемпіоном України з лижних гонок на 20 км у 1967 році став Валерій Лемешев, виконавши норматив майстра спорту СРСР.

У цей же період у Сумах відбулася перша літня спартакіада Міністерства хімічного та нафтового машинобудування СРСР, де спортивний клуб «Старт» завоював перше місце в загальному заліку.

У 1973 р. в м. Дзержинськ Горьківської області відбулася II літня спартакіада Мінхіммашу СРСР, на якій успішно виступили команди з волейболу (дівчата) – І місце, баскетболу (юнаки) – ІІІ місце, легкоатлети – ІІ місце. Зайняли ІІ місце в загальному заліку.

У 1974 р. третю спартакіаду приймало м. Суми. Вдало виступили команди з легкої атлетики – І місце, баскетболу (юнаки) – ІІ місце, легкої атлетики – І місце, волейболу (юнаки) – І місце та вибороли І місце в загальному заліку.

У 1975 р. відбулася І зимова спартакіада Мінхіммашу СРСР в м. Дзержинську. Гідно захистили честь технікуму спортсмени з лижних гонок – ІІ місце, біатлону – І місце, зимового багатоборства ГПО – ІІІ місце. У загальному заліку – ІІ місце.

У 1976 р. – ІV літня спартакіада в м. Дзержинську – ІІ місце.

У 1977 р. зайняли ІІІ місце в загальному заліку в ІІ зимовій спартакіаді Мінхіммашу СРСР у м. Дзержинськ. Біатлон – ІІ місце, лижні гонки – ІІІ місце, багатоборство ГПО – ІІІ місце.

У 1980 р. відбулася V літня спартакіада Мінхіммашу СРСР у м. Балашиха Московської обл., де колектив технікуму виборов ІІ командне місце.

У 1984 р. зайняли ІІ загальне місце в спартакіаді ДСТ «Труд» серед технікумів у м. Таганрог, де особливо вдалими були виступи легкоатлетів, волейболістів (дівчата) та плавців. Вони виборювали перші місця, що дозволило в командному заліку бути на ІІІ місці.

Спортивні досягнення студентів коледжу в різні роки забезпечували активною підтримкою СК «Старт» керівники навчального закладу Петро Кононович Дащенко (1952-1972 рр.), Павло Михайлович Саленко (1972-1985 рр.), Микола Васильович Скачедуб (1985-1988 рр.), Юрій Дмитрович Михайлик (1985-1998 рр.), Антиков Микола Миколайович (з 1998 р.).

Спортивна гордість коледжу

Особлива гордість навчального закладу – його випускники: Заслужений майстер спорту СРСР, бронзовий призер Олімпійських ігор в Мехіко зі спортивної ходьби Микола Смага; чемпіони СРСР: майстер спорту міжнародного класу з кульової стрільби, рекордсмен світу Олександр Іванчихін, майстри спорту з біатлону – Микола Хованський, з легкої атлетики – Олександр Лисенко. Високі показники здобули Валентин Коропченко – майстер спорту СРСР з легкої атлетики, Володимир Ємельяненко – майстер спорту СРСР з волейболу, Юрій Шамаєв – майстер спорту з важкої атлетики.

Чемпіонами та призерами України ставали: Валентин Коробченко і Сергій Шаповалов – легка атлетика, Микола Березін та Валерій Лемешев – лижні гонки; Микола Хованський, Григорій Шамрай, Сергій Сушко, Олександр Максименко, Олександр Лушпа, Олександр Шевцов, Олександр Винокуров, Василь Мукшин – біатлон, Сергій Усенко – спортивне орієнтування; Валентина Харченко – стрільба із лука, Володимир Яценко став «Заслуженим тренером України».

Григорій Шамрай (нині старший тренер збірної жіночої команди України з біатлону) за особисті заслуги нагороджений урядовими нагородами, йому присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», «Заслужений тренер України».

Сьогодні в спортклубі багато випускників та студентів, які продовжують чемпіонську естафету випускників-ветеранів. Серед них:

Вікторія П’ятаченко – майстер спорту міжнародного класу України з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор у Лондоні, переможець всесвітньої Універсіади в м. Казань;

Артем Середа – майстер спорту України з боксу;

Дар’я Удовенко, Єлизавета Суліма – перші майстри спорту з волейболу пляжного на Сумщині, призери чемпіонату України;

Антон Лемешко, Єгор Криворучко, Антон Радько – кандидати в майстри спорту України з легкої атлетики;

Дар’я Голубицька – кандидат в майстри спорту України з волейболу пляжного;

Дмитро Бабков – майстер спорту з волейболу, чемпіон України;

Артем Антоненко, Олексій Попильнюх, Андрій Пасажін, Юрій Цепков, Борис Жуков – кандидати в майстри спорту України з волейболу, гравці команди суперліги «Сумихімпром – СумДУ»;

Станіслав Азаров – капітан юнацької збірної команди України з волейболу, гравець суперліги «Сумихімпром – СумДУ».

Ярослав Демченко, Анна Цибульник – визнані кращими легкоатлетами Сумської області в 2016 році у своїх вікових категоріях.

Команда коледжу в складі Ярослава Демченка, Максима Ревери, Андрія Волинця, Антона Никоненка стала чемпіоном України в естафеті 4х100 метрів серед юніорів збірних команд областей. Анна Цибульник – чемпіонка України в естафеті 4х100 м у складі юніорської збірної Сумської області.

Владислава Фенько, Олена Болотнікова – кандидати в майстри спорту з пляжного волейболу.

Спортивні досягнення СК «Старт» за останні 26 років забезпечували викладачі циклової комісії фізичного виховання завдяки підтримці адміністрації та педагогічного колективу коледжу. Вагомий внесок у розвиток СК «Старт» вклав багаторічний голова циклової комісії, голова обласного методичного об’єднання викладачів фізичного виховання ВНЗ І-ІІ р.а. Сумської області, випускник коледжу 1961 року Ігор Олександрович Дунаєв, який у 1974 році прийшов працювати керівником фізичного виховання коледжу.

У той же час в технікумі розпочав працювати викладачем технології металів М.М. Антиков, який раніше активно займався спортом. Він з ентузіазмом взявся тренувати збірну команду юнаків технікуму з волейболу, яка досягла під його керівництвом вагомих результатів, ставала неодноразовим переможцем міської та обласної першості, досить вдало брала участь у ряді змагань на першість України. Його вихованець Віктор Вовк став майстром спорту з волейболу, грав у команді суперліги «Кримсода», а згодом став ї ї головним тренером. З 1988 року Микола Миколайович працює заступником директора з навчально-методичної роботи, а згодом і директором. За особисті заслуги в роботі в 2008 році йому було присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Він продовжує брати активну участь у розвитку фізичної культури та спорту коледжу.

Значний внесок у розвиток і популяризацію спорту на Сумщині зробив випускник технікуму 1969 року Євген Васильович Лапін, який сам був членом збірної технікуму з баскетболу в перші роки функціонування СК «Старт». Євген Васильович, будучи народним депутатом Верховної Ради України 4-го і 5-го скликань та головою правління ВАТ «Сумихімпром», разом зі своїм технікумівським тренером з баскетболу Віталієм Степановичем Наухацьким створили професійний баскетбольний клуб «Сумихімпром». БК «Сумихімпром» пройшов шлях від першої ліги чемпіонату України до суперліги, де він разом з маріупольським «Азовмашем» і южненським «Хіміком» були лідерами українського баскетболу. У першій лізі баскетбольної першості за «Сумихімпром» виступали випускники Машинобудівного коледжу: Валерій Кудрявцев, Ігор Швачич, Максим Черенщиков. Випускник Євген Заікін є арбітром суперліги з баскетболу.

Вагомий внесок в успіхи СК «Старт» зробили випускники коледжу: Володимир Сергійович Рябченко, який ще студентом, гідно захищав честь коледжу на змаганнях різного рівня з футболу, баскетболу, гандболу, а потім плідно працював викладачем фізичного виховання коледжу.

Активну допомогу СК «Старт» надавав заступник директора з навчально-методичної роботи Андрій Іванович Серебрянський, який навчаючись у коледжі, займався волейболом, а надалі тренував збірну команду коледжу з цього виду спорту, яка є переможцем обласної спартакіади.

СК «Старт» 20 років поспіль стає переможцем міської та обласної спартакіад ЗВО І-ІІ р.а. Сумської області. Його вихованці успішно виступають на Всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту.

Переможці чемпіонату області з волейболу серед ЗВО І-ІІ р.а. Сумської області

Призери чемпіонату області з баскетболу серед ЗВО І-ІІ р.а. Сумської області

Переможці чемпіонату області з настільного тенісу серед ЗВО І-ІІ р.а. Сумської області

Переможці чемпіонату міста з настільного тенісу серед ЗВО І-ІІ р.а. Сумської області

                                        Переможці чемпіонату області з волейболу серед ЗВО І-ІІ р.а. Сумської області