Онлайн-міст «МОВА – ЖИВОПИСНИЙ ОРНАМЕНТ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»: машівці презентували проєкт #вишивана_Сумщина

Вишиванка – це не просто національне українське вбрання. Вишиванка – генетичний код нації. Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишиванка – то закодована мова… Декодувати взялися здобувачі освіти Сумщини й Чернігівщини: Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка», КЗ «Чернігівський базовий фаховий медичний коледж» Чернігівської обласної ради, Чернігівський музичний коледж ім. Л. Ревуцького, КЗ «Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка» Чернігівської обласної ради, ВСП «Машинобудівний фаховий коледж Сумського державного університету».

Учасники онлайн-мосту «Мова – живописний орнамент української нації» демонстрували вміння «читати» вишивку, згадували українські пісні та мовні родзинки.

Команда майбутніх журналістів МФК СумДУ з наставником Наталією Пономаренко презентувала блок «#вишивана_Сумщина».

«Україну не можна уявити без мови, пісні й вишивок, якими ще бабусі прикрашали свої домівки. Сьогодні вишиванка – це не лише шана українським традиціям, а й стильне вбрання. Вона зустрічається всюди – від серветок і скатертин, до кутюрних показів високої моди. Змінюється мода, але любов до вишивки вічна. Саме зараз коли росія продовжує повномасштабну війну проти України,  одягнена вишиванка стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що ми українці – вільний народ. Дякуємо Чернігівщині за гостину», – розповідає учасник заходу, студент-першокурсник спеціальності «Журналістика» Олексій Симутін.

Нехай вишиванка стане символом захисту наших мужніх захисників і захисниць, наших мирних міст і сіл від ворожих куль і ракет.

Огорнімо Україну від ворога!