До регіонального проблемного столу долучився МФК СумДУ

27 лютого 2024 року відбулося засідання регіонального проблемного столу педагогічних ЗФПО Центрального регіону України, що ініційований Комунальним закладом Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка», співорганізатор – методичне об’єднання викладачів гуманітарно-філологічних дисциплін педагогічних ЗФПО.

Серед спікерів – освітянки КЗ «Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка», КЗ Сумської обласної ради «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка», КЗ КОР «Білоцерківський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж», Бердичівського педагогічного фахового коледжу Житомирської обласної ради, Коростишівського педагогічного фахового коледжу імені Івана Франка Житомирської обласної ради, КЗ КОР «Богуславський гуманітарний фаховий коледж імені І.С. Нечуя-Левицького», КЗ КОР «Ржищівський гуманітарний фаховий коледж».

Пізнавальний, інтерактивний, емоційний виступ «Мода на українську чи системна зміна?» Наталії ПОНОМАРЕНКО, доктора філософії, викладача ВСП «Машинобудівний фаховий коледж СумДУ», був спрямований на вдосконалення мовно-комунікативної компетентності педагога як важливого компонента якості професійної комунікації. Виконуючи практичні завдання, присутні мали можливість переконатися в необхідності постійного вироблення та вдосконалення вмінь та навичок аналізу масової інформаційної діяльності, необхідності дотримання етичних норм, професійних стандартів у власному мовленні, підвищити рівень своєї кваліфікації за напрямом «мовленнєва компетентність».

Учасники проблемного столу акцентували увагу на важливості правильного вибору стратегії роботи, доборі дієвих методів і прийомів, які забезпечать максимальну ефективність освітнього процесу, особливо зараз, коли умови навчання постійно змінюються.

Кожен, хто проживає в Україні, має розуміти важливість збереження мови, літератури, традицій роду, культури рідної країни. Мова – ознака національної ідентичності, тому досконале володіння нею, її нормами в процесі мовленнєвої діяльності для кожного повинно бути чіткою громадянською позицією, а не даниною моді.

Тримаймо освітній стрій заради ПЕРЕМОГИ.