МАШИНОБУДІВНИЙ КОЛЕДЖ
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Машинобудівний коледж, утворений у листопаді 1917 року як професійно-технічна школа з ініціативи колишнього Бельгійського акціонерного товариства (нині ПАТ Сумське НВО). Керівником школи став досвідчений робітник, який раніше був на посаді голови трудової комісії Губрадпрофу, Григорій Іванович Мельник. Коледж є одним із провідних навчальних закладів регіону, справжньою кузнею висококваліфікованих кадрів для машинобудівної галузі. Для такого потужного промислового регіону, яким є Сумська область, значимість наукової й освітянської діяльності Сумського машинобудівного технічного закладу важко переоцінити. За минулі сто років було підготовлено понад 30 тисяч висококваліфікованих фахівців, серед яких – Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної праці, почесні громадяни м.Суми, вчені, доктори наук, відомі громадські діячі, керівники підприємств та організацій.

З 1917 до 1928 рік професійно-технічна школа декілька разів змінювала свою адресу, об’єднувалася з іншими навчальними закладами.

У 1928 році Індустріальна профтехшкола перейменовується в Сумський індустріальний технікум з механічним, хімічним і дорожньо-будівельним відділеннями. До цього часу були побудовані навчально-виробничі майстерні, які мали механічні, ливарні, модельні і ковальські виробничі дільниці, які збереглися до нашого часу.

До 1933 року Машинобудівний технікум діє у складі навчального комбінату.

У 1933 році Машинобудівний технікум починає діяти як самостійний навчальний заклад. У цей час зміцнюється матеріально-технічна база, оснащуються навчально-виробничі майстерні, гуртожиток.

У липні 1941 року директор технікуму, більшість співробітників і студентів відправляються на фронт Другої Світової війни, а технікум евакуюється в місто Чирчик під Ташкент.

За рішенням Комітету оборони технікум входить у підпорядкування Наркомату мінометного озброєння і готує спеціалістів для оборонної промисловості країни.

У лютому 1944 року технікум повертається із евакуації у звільнене місто Суми.

З 1952 до 1972 року директором технікуму був Петро Кононович Дащенко.  У 1960 році побудовано і здано в експлуатацію гуртожиток на 420 місць.

У серпні 1966 року здано в експлуатацію новий навчальний корпус технікуму, в якому розміщено 32 кабінети, 18 лабораторій, актову і спортивну зали, бібліотеку з книжковим фондом 52 тис. примірників, читальну залу.

З 1972 до 1985 року очолював технікум Павло Михайлович Саленко.

З 1985 до 1988 року директор технікуму -  Микола Васильович Скачедуб. У 1985 році  відкрито спеціальність «Експлуатація промислових роботів» для підготовки техніків-електромеханіків.

З 1988 до 1998 року технікумом керує Юрій Дмитрович Михайлик. У 1991 році Сумський машинобудівний технікум реорганізовано в Сумський машинобудівний коледж, починається плідна співпраця з Сумським державним університетом у складі єдиного навчально-наукового комплексу«Фізтеховець».

У вересні 1997 року наказом Міністерства освіти і науки України Машинобудівний коледж увійшов до структури Сумського державного університету. Почався новий етап розвитку коледжу у складі Сум ДУ, який триває понад 20 років.

З 1998 року навчальний заклад очолює Микола Миколайович Антиков.

Коледж сьогодні

У 2001 році Машинобудівний коледж СумДУ згідно з  наказом Міністра освіти і науки України отримав статус територіального базового навчального закладу Сумської області.

Сьогодні в базовому коледжі плідно працює 13 обласних методичних об’єднань, які поширюють передовий педагогічний досвід викладачів області, методику застосування інноваційних та інтерактивних педагогічних технологій у сучасному навчально-виховному процесі.  Студенти Машинобудівного коледжу щорічно є переможцями або призерами обласних етапів олімпіад з української мови, математики та комп’ютерних технологій, у Всеукраїнських олімпіадах входять у рейтингову десятку.

Машинобудівний коледж сьогодні – вищий навчальний заклад І рівня акредитації, який проводить ступеневу підготовку бакалаврів і молодших спеціалістів з семи спеціальностей:

  1. Галузеве машинобудування : Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях
  2. Галузеве машинобудування: Хімічне та нафтове машинобудування
  3.  Металургія
  4. Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
  5. Комп’ютерні науки та інформаційні технології
  6. Журналістика
  7. Видавництво та поліграфія

Якісну підготовку фахівців забезпечує висококваліфікований, досвідчений педагогічний колектив, 70% якого – це викладачі вищої і першої категорії, викладачі-методисти, старші викладачі, представники професорсько-викладацького складу СумДУ, відмінники освіти України, заслужений працівник освіти України.

У коледжі створений комп’ютерний центр, що складається з 7 комп’ютерних класів, оснащених необхідною технікою, об’єднаних в єдину локальну мережу.

У бібліотеці коледжу міститься інформаційно-комп’ютерний центр.

З 2016 року функціонують ради роботодавців, які сприяють підвищенню якості підготовки фахівців до практичної діяльності на виробництві.

За сто років коледж створив особливу систему виховання, у якійздоровий спосіб життя та розвиток спорту– одні із ключових питань. Коледж 22 роки поспіль є переможцем обласної та міської спартакіад серед ВНЗ І-ІІ р.а. Сумської області. Навчальний заклад має одну із кращих тренажерних зал у місті. 

Особлива гордість навчального закладу - його випускники: майстери спорту України та СРСР, призери Олімпійських ігор, заслужені тренери України, переможеці всесвітніх Універсіад,чемпіони юнацьких збірних.

Сьогодні сумлінна та почесна праця колективу Машинобудівного коледжу СумДУ спрямована на розбудову багатьох  галузей не тільки обласного центру, сумського регіону, а й України взагалі.