МК СумДУ

prujmalna1

 Приймальна комісія: (0542) 25-20-45, 25-21-36 ua Flag of the United Kingdom  

А ти у безпеці?

Поняття інформаційної безпеки досить актуальне у сучасному світі. Кожного дня ми піддаємося певному впливу тієї чи іншої інформації, адже це те, що формує наші думки, нашу позицію та наші знання про навколишній світ. Життєдіяльність людей стає все більш залежною від інформації та сучасних інформаційних технологій.

Кожного вечору 80% українців вмикають телевізор, щоб переглянути випуск новин або розважальну телепрограму. Саме в цей момент людина отримує найбільшу кількість інформації, яка впливає на її подальше світосприйняття, цінності, модель поведінки¸ що створюються роками праці та впливу.

За словами експертів, загрозу інформаційній безпеці можна умовно поділити на три групи: загроза впливу неякісної інформації (недостовірної, фальшивої), загроза несанкціонованого й неправомірного впливу сторонніх осіб на інформацію і інформаційні ресурси (їх виробництво, системи формування й використання), загроза інформаційним правам і свободам особистості.

Але що ж робити, коли рука, яка тебе годує може ненароком або навмисно підсипати тобі отрути? Адже кожен розуміє, що інформація необхідна суспільству, але коли цей продукт зіпсований та непридатний до вживання, чи не принесе він ще більшої шкоди?

Так вже історично склалося, що інформація завжди мала дві функції – допомога суспільству та його знищення. Знаходячись у стані інформаційної війни неможливо сказати точно, яка інформація є достовірною та корисною, а яка має на меті заплутати або пропагувати певні ідеї.

Як же досягти цієї бажаної та здавалося б, такої недосяжної інформаційної безпеки? Спробуємо виділити декілька пунктів.

  1. Слід розуміти, що за вашу інформаційну безпеку несете відповідальність особисто ви тому, щоб бути впевненим у власній безпеці потрібно завжди знаходитись у стані розвитку та пошуку нових знань. Ерудованість - ваш головний помічник.
  2. Вміння спокійно аналізувати факти та виокремлювати головне – зовсім не вроджене, а набуте. Почувши інформацію, не потрібно одразу ж сприймати її за чисту монету.
  3. Вся інформація, яка до вас надходить має бути правдивою та перевіреною, а цьому сприяють лише надійні джерела.

Слід завжди пам`ятати, що ерудовану та мудру людину майже неможливо надурити. Тож ніколи не втрачайте можливості отримувати знання – це запорука вашої безпеки.

Владислава Кудєльник 213-вс

Ви тут: Головна Новини А ти у безпеці?

Ми у соціальних мережах

Наші контакти

З Понеділка по П’ятницю з 8.15-17.15

Email: info@mk.sumdu.edu.ua