prujmalna1

Обласній олімпіаді з історії України бути…

18 квітня 2019 року на базі Лебединського педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка було проведено обласне методичне об’єднання викладачів соціальних дисциплін та правових знань ЗВО I-II рівнів акредитації Сумської області. У рамках засідання відбулась І обласна студентська олімпіада з історії України (ХХ-поч. ХХІ ст.). Учасників засідання методичне об’єднання та олімпіади привітала в.о. директора навчального закладу Білокобильська Л.Б.

Цього разу на засідання обласного методичного об’єднання завітали представники 14 навчальних закладів з міст Суми, Шостка, Путивль, Охтирка, Ромни, Лебедин та смт Малий Вистороп, які обговорили питання оптимізації навчально-виховного процесу у ході викладання соціальних дисциплін та роботи з обдарованими студентами. Під час відкритої дискусії «Проблеми та актуальні питання викладання соціальних дисциплін» педагоги області обмінялися думками щодо використання технології критичного мислення для студентів ЗВО І-ІІ р.а. різних спеціальностей, проблем впровадження нових програм з предметів циклу та форм проведення практичних занять, оформлення журналів. Крім того, учасники засідання мали можливість ознайомитися з експонатами Музею педагогічної спадщини ім. А. Макаренка та Музею народознавства.

Лейтмотивом олімпіади став вислів М.С. Грушевського: «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна державою». Дійсно, важко переоцінити роль історичних знань для життя людини, адже саме досвід минулого сприяє формуванню свідомої особистості, яка здатна орієнтуватися в сучасних політичних та соціокультурних процесах. На сучасному етапі нагальною потребою є виховання в молоді активної громадянської позиції, рис патріотизму, що не можливо без поширення історичних знань. В олімпіаді взяли участь 19 студентів I-IIкурсів із 13 навчальних закладів ЗВО I-II рівнів акредитації області. Призерами І обласної студентської олімпіади з історії України (ХХ-поч. ХХІ ст.). серед студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Сумської області стали: 1 місце – Головенко Ярослав Васильович (студент Коледжу СНАУ) ; 2 місце – Бізюк Анастасія Олександрівна (студентка Коледжу СНАУ), Грибкова Ангеліна Геннадіївна (студентка Шосткинського медичного училища); 3 місце –Свердлікова Дарина Вікторівна (студенткаПутивльського педагогічного коледжу), Бойко Анастасія Сергіївна (студентка Роменського коледжу СНАУ).

Підбиваючи підсумки І обласної студентської олімпіада з історії України (ХХ- поч. ХХІ ст.) серед студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Сумської області, хочеться відзначити, що сучасні студенти знають та люблять історію України. Олімпіада з історії України має стати дієвою формою поглиблення рівня знань студентів, сприяти їхньому розвитку та поширенню світогляду.

Бажаємо переможцям натхнення, і пам’ятайте безсмертний відомий вислів М.Т. Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани».

image001

Учасники обласного методичного об’єднання викладачів соціальних дисциплін та правових знань ЗВО I-II рівнів акредитації Сумської області

image002

Тренінг для учасників олімпіади