prujmalna1

Дорожи українською мовою, рідна мова – основа життя

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу 20 березня 2019 року на базі Хіміко-технологічного коледжу імені І.М.Кожедуба Шосткинського інституту Сумського державного університету відбувся ІІ (обласний) етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації. На урочистому відкритті Олімпіади звучали вірші про Україну, про рідну мову, лунали чудові українські пісні.

Мово наша рідна, пісня солов'я,

мово українська, гордосте моя...

Кобзареву думу — вічний заповіт —

Чує неозорий світ.

Вже традиційно олімпіада з української мови проводиться з метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед студентської молоді. Вона є однією з форм демонстрації мовного рівня, яким повинен володіти громадянин України. Мовний конкурс сприяє підтримці обдарованої студентської молоді, розвитку та реалізації її здібностей, підвищенню якості професійної підготовки майбутніх молодших спеціалістів, а також естетичному вихованню майбутнього країни.

Переможці ІІ (обласного) етапу ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Сумської області:

І місце   - Лелюх Ярослава (СКХП НУХТ)

ІІ місце – Шевчун Олександра (Коледж СНАУ)

Лопа Яна (Лебединське медичне училище)

ІІІ місце –Худенко Аліна ( МК СумДУ)

Коняєва Юлія (Конопопське медичне училище).

Кожен із переможців отримав заслужену нагороду і подарунок

Отже, на третьому – завершальному етапі ІХ Всеукраїнської   олімпіади з української мови серед студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації України, який відбудеться 16-17 травня 2019 року в м. Вінниця честь Сумщини своїми знаннями рідної мови буде захищати Лелюх Ярослава, студентка Сумського коледжу харчової промисловості Національного університету харчових технологій.

Підбиваючи підсумки ІІ (обласного) етапу ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Сумської області, хочеться відзначити, що і цьогорічне мовознавче змагання підтвердило, що молодь Сумщини любить, знає і шанує рідну мову.

Викладачі української філології в ходінаради-семінару «Інноваційні технології викладання української філології в ЗВО І-ІІ р.а. як результат творчого пошуку педагога» обмінялися досвідом роботи з питання формування мовної й мовленнєвої компетентностей студентів коледжів і технікумів під час підготовки до ЗНО.

image001

image003

Ви тут: Головна Робота базового коледжу Засідання МО, олімпіади, конкурси, конференції ІІ (обласний) етап ІХ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Сумської області відбувся