Студенти-журналісти МФК СумДУ побували на презентації книги Євгена Положія

15 листопада студенти-журналісти МФК СумДУ відвідали Сумську обласну універсальну бібліотеку.

Зустріч була присвячена презентації нової книги «Фінальний епізод (війни, що триває 400 років)» відомого журналіста, редактора, письменника та автора декількох часописів – Євгена Положія.

На заході студенти дізналися коротку біографію письменника. Євген Положій народився в селищі Терни, що на Сумщині. Через те, що там він провів лише чотири роки свого життя, рідним містом вважає Суми. Здобув вищу освіту в Сумському педагогічному університеті імені А.С. Макаренка.

«Коли почалася широка війна, мені взагалі нічого не хотілось писати. До мене зверталися мої знайомі, які пропонували написати твори в різні збірки, але в цей час я не мав натхнення навіть на свою газету. Мені й було що написати, але я не міг. Потім  зрозумів: «Що я можу зробити? Зробити вагомого, що зможу  тільки я?». Через деякий час вже написав книгу…» – зауважив автор.

Євген розповів про написання дивовижної книги та активно спілкувався з публікою. Одним із ключових питань постало питання мови… Автор розповів про своє ставлення до української мови: «До початку повномасштабного вторгнення російська мова була для мене близькою. Навіть в університеті я закінчив факультет російської філології. Але трагічна подія змінила мій світогляд. Я різко почав вивчати українську мову та намагався нею спілкуватись у повсякденному житті. Але я не розумію політиків , які перед публікою спілкуються українською, а в житті –російською. Як на мене, це лицемірство. Невже так важко вдома спілкуватись державною мовою?».

Під кінець заходу автор подарував від дві книги бібліотеці, завдяки цьому читачі матимуть у вільному доступі його нове творіння.

Залишити відповідь