Тренінг «Правила роботи з інформацією у воєнний час»

5 квітня педагогічні працівники та студенти МФК вкотре стали активними учасниками вебінару «Правила роботи з інформацією у воєнний час» медіаекспертки Олени Тараненко. Тренерка з медіаграмотності поінформувала про зміни й уточнення щодо поширення та перевірки інформації у воєнний період, щодо спростування фейків і протидії дезінформації, а також про трансформацію журналістських стандартів під час війни. Питання підвищення рівня медіаграмотності в умовах воєнних дій ‒ пріоритетне завдання, адже спроможність кожного з нас чинити опір інформаційній навалі дозволить ефективно опиратися впливу з боку країни-агресора. Пані Олена зосередила увагу на важливій ролі інформаційної гігієни, коли хибні думки, емоції (страх, паніка, відчай тощо) заважають критично оцінювати інформацію, аналізувати її перед тим, як поширювати в соціальних мережах. Учасники вебінару мали можливість на власних прикладах продемонструвати, які загрози несе нехтування вимог інфогігієни. Медіаекспертка наголосила, що кожний споживач інформації повинен володіти знаннями й уміннями щодо перевірки інформації, виявлення сумнівної або очевидно фейкової інформації, а також враховувати сучасні реалії і не поширювати повідомлення про пересування українських військ, про вибухи – зокрема, про що саме, де й коли вони почули.

Колектив декілька років поспіль бере активну участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який реалізує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси та за підтримки посольств США й Великої Британії, але вперше ми говорили про те, що питання інформаційної безпеки – це питання збереження людського життя! Враховуючи сучасні реалії пам’ятаємо: не поширювати інформацію про пересування українських військ, не поширювати інформацію про вибухи і їхні наслідки, а головне – не поширювати фейки.