ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція: участь здобувачів освіти та викладачів МФК СумДУ

Здобувачі освіти та викладачі МФК СумДУ у Міжнародний день рідної мови долучилися до ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції педагогічних, науково-педагогічних працівників та студентів “МОДЕРНІЗАЦІЯ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ОСВІТИ: ДОСВІД, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ”, що проходила в режимі онлайн на платформі Google Meet на базі Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка».

Співорганізаторами конференції стали Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Управління освіти і науки Чернігівської ОДА, Національний університет «Чернігівська політехніка», Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, Рада директорів закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області, ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій НУ «Чернігівська політехніка».

У роботі конференції взяли участь понад 100 представників філологічно-педагогічної спільноти. Метою конференції було у міждисциплінарному й проблемному форматах обговорити актуальні питання комфортного та функціонального українськомовного середовища на всій території України в рамках Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» та відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ухваленого Верховною Радою України 25 квітня 2019 року.

Відкрив конференцію РАДЧЕНКО Віктор Миколайович, голова Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області, директор Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти. Учасників конференції привітали НОВОМЛИНЕЦЬ Олег Олександрович, ректор Національного університету «Чернігівська політехніка», доктор технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, ЗАЛІСЬКИЙ Анатолій Андрійович, ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України, САФОНОВ Юрій Миколайович, заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», доктор економічних наук, професор.

У пленарній частині, модератором якої була ЮЩЕНКО Валентина Василівна, голова методичного об’єднання викладачів філологічних дисциплін закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області, викладач-методист Відокремленого структурного підрозділу «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка», цікавими та змістовними були виступи ГРОНИ Наталії Вікторівни, доктора педагогічних наук, доцента, викладача-методиста Комунального закладу «Прилуцький гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Івана Франка», ДОВБНІ Віктора Миколайовича, доктора філософських наук, доцента, проректора Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, МОЛОЧКО Світлани Рашитівни, завідувача кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського, учителя-методиста, СЕМЕНОГ Олени Миколаївни, доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, КЛИМОВОЇ Катерини Яківни, доктора педагогічних наук, професора кафедри іноземних мов Поліського національного університету, ШАКУН Наталії Валеріївни, кандидата філософських наук, доцента, завідувача кафедри філософії і суспільних наук Національного університету «Чернігівська політехніка», ГАЦЕНКО Ірини Олександрівни, кандидата філологічних наук, доцента кафедри філософії і суспільних наук Національного університету «Чернігівська політехніка», ДЯТЛЕНКО Тетяни Іванівни, кандидата педагогічних наук, доцента Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, ХОМИЧ Тетяни Леонідівни, кандидата філологічних наук, доцента, доцент кафедри української мови і літератури Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка.

Доктор філософії, викладач спеціальності 061 Журналістика МФК СумДУ Наталія Пономаренко презентувала особливості формування інфомедійних м’яких навичок студентів закладів фахової передвищої освіти спеціальностей 061 Журналістика та 122 Комп’ютерні науки у проєкті з інфомедійної грамотності «Медіа&Капсули».

У рамках конференції відбулися презентації студентських відеороликів – переможців обласного конкурсу «Мова в устах мого народу», організатор Рада директорів закладів фахової передвищої освіти Чернігівської області.

Це щорічна наукова конференція, започаткована ЗВО Чернігівської області, напрями роботи якої ґрунтуються на значущості українського слова, адже українська мова – потужне духовне надбання народу, важливий засіб державотворення та суспільного поступу, подальшого інтелектуального, культурного розвитку нації, інструментарій для збереження історичної пам’яті.

Науковий форум пройшов на високому організаційному, науково-теоретичному рівні у форматі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням. Тема науково-практичної конференції стала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики.

За підсумками роботи конференції буде сформовано збірник матеріалів тез та доповідей учасників. Дякуємо організатором за ініційований важливий захід! Спасибі спікерам за конструктивний насичений діалог!