МАШИНОБУДІВНИЙ КОЛЕДЖ
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

У Сумах відбувся книжковий форум, який зібрав авторів, видавців, читачів, викладачів української мови та літератури, книгоманів.

У Сумах у рамках проєкту «Я – сумчанин» до Дня міста вдруге пройшов масштабний книжковий форум, який став непересічним явищем у житті обласного центру. До цього заходу долучилися студенти Машинобудівного коледжу СумДУ.

«Приємно сьогодні бути у колі однодумців, які знають ціну друкованому слову. Адже книга – це душа. Це емоції, які не отримаєш від жодного сучасного ґаджету. Чудово, що у Сумах минулоріч ми започаткували добру традицію проводити Книжковий форум, відвідавши який кожен знайде для себе щось нове, збагатиться новими знаннями і розширить кругозір. І я впевнений, що далі Сумський книжковий форум лише розширюватиме горизонти. Міська ж влада цьому всіляко сприятиме», – зазначив на відкритті заходу Олександр Лисенко, нагородивши активних читачів, які користуються послугами сумських бібліотек.

Під час заходу можна було ознайомитися з 37 старовинними виданнями з фондів обласного краєзнавчого музею, найдавніше з яких датоване 18 століттям. В їх числі правила дорожнього руху по місту Суми та області 1941 року видання, книга творів молодих авторів 1938 року та інші не менш цікаві стародруки.

Ще однією родзинкою свята стало проведення майстер-класів з підготовки книжкової ілюстрації та створення аудіобібліотеки. Щодо останньої, то вона певною мірою є унікальною, і не тільки для Сум. Адже подружжя Дарини та Анатолія Сассів, які переселилися до Сум з окупованої території Донбасу і мають слабкий зір, вже ось який час створюють для таких, як вони, аудіокниги. Подружжя розповіло про те, як починали справу аудіювання, про всі її тонкощі, а також представило уривки з озвучених творів.

«Сподіваємося, що започаткована добра традиція проведення Сумський книжковий форум стане щорічною. Я переконана, що в цьому зацікавлено дуже багато людей. Передусім зацікавлених у тому, щоб зберегти імідж міста Суми, як міста читаючого», – ділиться враженнями викладач української мови Наталія Пономаренко.