МАШИНОБУДІВНИЙ КОЛЕДЖ
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

25 вересня Загальноукраїнський центр словникарства у рамках святкування Дня українського словника провів круглий стіл «Словники: історія, славетні традиції минулого та передові лінгвістичні технології».

Робота круглого столу, перш за все, була націлена на розкриття творчого потенціалу молоді. У заході взяли участь учні шкіл, студенти коледжів та університетів.

Керівник Загальноукраїнського центру словникарства Маргарита Надутенко привітала учасників заходу та повідомила про результати співпраці активної групи студентів «філологів і програмістів» – створення макету програми «Онлайн-тестування з української мови за новим правописом».

Секретар правління Товариства «Знання» України Василь Василашко наголосив на важливості таких заходів та відзначив спільну активну позицію ТОВ «Знання» України й УМІФ НАН України щодо мовного питання.

Старший викладач Університету сучасних знань Волошина Катерина Валеріївна охарактеризувала типові мовні помилки студентів, дала рекомендації щодо їх уникнення, наголосила на необхідності використання сучасних електронних словників, які є розробками УМІФ НАН України.

Студентка Київського коледжу Університету сучасних знань Кошова Катерина виступила з доповіддю «Перші українські словники», довела, що Україна має давню словникову спадщину, яку молоде покоління має зберігати та примножувати.

Учні освітнього проекту «Отчий Дім» ЗНЗ І-ІІІ ступенів «Центр дистанційної освіти «ДЖЕРЕЛО» (Гречкасєєв Григорій, Аксенченко Максим, Конар Ірина) виступили з доповідями про перші українські книжки.

Завідувач кафедри комп’ютерних технологій Київського інституту бізнесу та технологій Олександр Ставицький розповів про пріоритети сучасної освіти та окреслив можливості співпраці Загальноукраїнського центру словникарства з навчальними закладами.

Студенти Економіко-технологічного коледжу Київського інституту бізнесу та технологій підготували цікаві доповіді про передові технології.

Викладач Машинобудівного коледжу Сумського державного університету Наталія Пономаренко та студент Машинобудівного коледжу Сумського державного університету Мирослав Дерев'янко презентували Відеословник «Відомі – невідомі Суми».

Щиро дякуємо всім учасникам круглого столу.