МАШИНОБУДІВНИЙ КОЛЕДЖ
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

У 2019 році вп’яте проводиться Всеукраїнський конкурс учнівської та студентської творчості «Змагаймося за нове життя», присвячений Лесі Українці.

Студентки Машинобудівного коледжу Сумського державного університету Емма Ніколетта Серсел (студентка І курсу спеціальності 061 Журналістика), Анастасія Якубовська (студентка ІІІ курсу спеціальності 061 Журналістика) та Анна Чмутенко (студентка ІV курсу спеціальності «») долучилися до змагань у номінації «Твір» (керівник – Наталія Пономаренко).

Вітаємо Анну Чмутенко – дипломанта ІІІ ступеня.

Нових творчих злетів!

Сповідь

Тримати емоції в шпорах,

А біль – у темних коморах.

Бо сила є жінка – не промах.

Носить чоботи на шпорах.

Вдих-видих: набираю свіжого повітря в легені, аби трохи остудити опіки від твого погляду. Ти ненавидиш мене як і всі, кого я покинула, або просто всі. І це мене бентежить. Можливо, справа в них. Але скоріш за все у тій стихії, що ллється через край у мені. Серце-атом самотній та неоднорідний розривається від протилежних почуттів водночас. Емоції, мов електрони, живлять і дають тілу блискавичний розряд. Стан максимального напруження. Скоро розлетиться лампа на друзки. Бо кожна буря або змітає все навкруги, залишаючи менше за ніщо, або стихає... ...майорить шовкова шаль, поразки білий прапор; я чую скрізь її шалений сміх, скажу без всяких там метафор: лишила на ніч сміх і гріх, і мене. Приборкати. Придушити. Перемогти. Якого мовчазного звіра я пригріла на плечі. Він прагне її. Тільки вона робить його щасливим. З нею він відчуває себе живим. Влада. Покинь її, залиш цю ідею навіки. Ти ніколи не матимеш того, чого не розумієш. Яка ілюзорна ціль моряка, що хоче осилити море та зорудувати бурею. Цей відчайдуха просто не знає глибини і берегів, міряє все і вся своїм коліном. Мірилом внутрішньої сили людини є вага її думок та болю, що вона відчула. Бо як-то кажуть, героями не народжуються – ними стають. Стають наперекір всьому або ламаються як гілочка яблуні одного осіннього дня.

(Твір-дипломант Анни Чмутенко)