МАШИНОБУДІВНИЙ КОЛЕДЖ
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

«Народе мій, як довго ти мовчав

І чи проститься нам ця пора люта?

Прозріння час Господь послав,

То ж не мовчим, бо гріх таке забути…»

В Україні 19 травня відзначають День пам'яті жертв політичних репресій.

Досі ніхто не знає, скільки десятків тисяч наших співвітчизників стали жертвами сталінського терору. У ці роки убивали цвіт України і української нації. Наш сьогодні обов’язок – згадати всіх.

Цей День пам’яті і скорботи про жертв, які загинули або постраждали в Україні внаслідок Великого терору – політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву «День пам’яті жертв голодомору», відображаючи у своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Згідно з Указом Президента України №431/2007 від 21 травня 2007 року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати.

Щороку по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події. 16 травня 2019 р. в Бібліотеці-філії №17 був проведений круглий стіл присвячений трагічнім подіям в історії України, викликані насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Учасниками заходу стали сумська молодь, громадські активісти. Перед присутніми виступила голова Громадської організації Сумської обласної організації всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса» Світлана Ревякіна, яка зробила екскурс в історію створення організації, назвала результати розслідування масових репресій та фактів порушення законності на території Сумської області. Також розповіла, що організація займається увіковіченням пам’яті жертв, випускає книги, серед яких: «Реабілітовані історією», «Голодомор на Сумщині», «Репресії проти церкви на Сумщині». Почесним гостем була Криганова Алла Степанівна, засновник і активний учасник організації, дослідник тяжкої долі репресованих в радянські часи. Розповідь настільки була цікавою, що в залі затихла тиша, і всі із захопленням слухали гостю заходу.

«У ту хвилину кожний замислився про минуле і майбутнє, адже історія циклічна і все повторюється. Від кожного з нас залежить повернення з небуття історії імен репресованих», – зазначила викладач історії Машинобудівного коледжу СумДУ Якущенко Оксана Анатоліївна.