prujmalna1

Знайомтесь, Project Manager: його основні функції в процесі управління проектом

На заняття з «Технології створення програмних продуктів» студенти вивчають основні етапи реалізації проекту: від генерації ідеї до її втілення. Але окрім теоретичних навичок і вмінь, студент повинен зрозуміти принцип управління проектом. Успішність будь-якого проекту, чи то це створення веб-сайту, чи то розробка прикладної програми, залежить від успіху команди, яка над ним працює. Якою буде ця команда, які стосунки складуться в колективі, хто і за що буде відповідати залежить безпосередньо від менеджера проекту.

Щоб зрозуміти та визначити рівень знань студентів, було проведено показовий захід Workshop «Життєвий цикл розробки ІТ-продукту». Студентів було поєднано в три команди, кожна з яких визначала ролі та відповідальність учасників. Розігрування кількості завдань на рівні розробки, дизайну чи тестування відбувалося за допомогою ігрового кубика.

Безперечно, що відповідальним за проект є Project Manager, але й робота команди також впливає на результат. Робота над проектом розпочиналась на 9 день від її реалізації. Кожний новий день вносив певні корективи, на які команда повинна реагувати та змінювати розподіл ресурсів.

«Це було цікаво, не лише студентам, які захоплено працювали, а й викладачам інших спеціальностей, які прийшли поспостерігати. Дякую всім учасникам заходу. Мені, як викладачу, було приємно чути, що студенти з нетерпінням чекають наступної зустрічі, а доказом того, що їх поглинула гра, було жваве обговорення після завершення заходу», – коментує ведуча гри, викладач спецдисциплін спеціальності «Комп’ютерні науки» Анна Ровна.

1

2

3

4