prujmalna1

Перші кроки в науку майбутніх журналістів

24 лютого 2019 року в Конгрес-центрі СумДУ відбулася Х студентська конференція «Перший крок у науку». Молоді дослідники, студенти спеціальності 061 Журналістика Машинобудівного коледжу СумДУ, працювали в секції F – «Філологія – Комунікації – Суспільство». Ця секція стала однією з найчисельніших – із доповідями та повідомленнями виступило 28 осіб.

На цьому хоч і молодіжному, але поважному форумі обговорювали, зокрема, психологічні механізми захисту, толерантність у журналістиці, фразеологізми в сучасних мас-медійних текстах, мовні особливості сумських студентів, підходи до емоційного інтелекту, особливості емоційного стану військовослужбовців та стрес у житті студента, а також вплив емоцій на людську пам’ять. Також говорили про порядок денний у мас-медіа, ярлики як метод масовокомунікаційного впливу, меми як інструменти інформаційної війни, про фільми «Гаррі Потер» як зразки масової культури, образи жінок у творчості М. Арцибашева та Є. Кононенко, кохання в оповіданнях Кнута Гамсуна і самотність серед різних вікових категорій.

Кращі доповіді визначили самі ж учасники конференції. У підсумку місця в секції розподілилися так: І – Єлизавета Хорошева (СумДУ); ІІ – Анна Лавренко (СумДУ); Аріна Столбцова та Карина Лопандя (Машинобудівний коледж СумДУ); ІІІ – Артем Ющенко (СумДУ); Марина Москович (СумДУ); Анна Солдатенко (СумДУ); Анастасія Часовських (СумДУ); Raviraj Patel (СумДУ).

Захід завершився – емоції залишилися. Адже для когось це був справді перший крок, перший досвід презентації на конференції наукових напрацювань, для інших – чергове представлене дослідження. Зрозуміло одне – головне завдання конференція виконала: студенти старанно готувалися до виступів, здобули безцінний досвід публічного захисту власних ідей. І цей досвід їм, безумовно, знадобиться упродовж усього життя, незалежно від того, чим вони в ньому займатимуться.

SAM 1156

SAM 1157