prujmalna1

Студенти Машколеджу долучилися до міжнародного кінофестивалю

На перегляді одного з кінофільмів цьогорічної програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUAпобували студенти 213-ж та 413-вс груп. Його провели в обласній універсальній науковій бібліотеці. Дивилися французький фільм «Діти териконів».

У програмі фестивалю цю картину названо «зворушливим фільмом про втрату дитинства й дорослішання в злиденній громаді в Європі». «П’ятнадцятирічний Лоік та його десятирічний брат Тео живуть у колишньому шахтарському містечку Ланс у Франції. В умовах бідності й безробіття Лоік покидає школу. У той час, коли вчителі намагаються повернути його інтерес до навчання, матір Лоіка Патрісія докладає всіх зусиль, аби вберегти родину. Ця стрічка показує, як руйнівні наслідки бідності, так і надію, що її можна знайти навіть у найбільш неочікуваних місцях», - пояснюють організатори фестивалю.

Після перегляду студенти обговорили все, що побачили, з правозахисницею, представницею громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Сумах Наталією Єсіною.

«Як це не дивно, але фільм про французьку реальність є надзвичайно близьким нам, українцям. Особливо тим, хто змушений був покинути свої домівки на Сході України, або продовжує там жити. Цей фільм показує, що навіть у найскрутніших ситуаціях головне – не опускати руки, діяти, пробувати, намагатися змінити своє життя», - зазначила Наталія Єсіна.

Правозахисниця поділилася своєю власною історією. До Сум вона потрапила після початку воєнних дій на Сході України. Журналіст за фахом, довго не могла знайти роботу. Доки не віднайшла справу за покликанням – допомагати таким самим переселенцям знайти себе «на новому місці».

«Цей фільм спонукає замислитися нас над власним життям. А ще документальне кіно дійсно вражає – в ньому немає награності, це картини нашого реального життя. Тож документальне кіно варте того, щоб його дивитися і співпереживати», - поділився враженнями студент 413-вс групи Максим Ревера.

docudays1

Ви тут: Головна Новини Студенти Машколеджу долучилися до міжнародного кінофестивалю