prujmalna1

Поспілкувалися з відомим поетом

Студенти 213-ж та 313-ж груп зустрілися з відомим поетом, літературознавцем, перекладачем, членом Національної спілки письменників України Віктором Скакуном. Він презентував студентам Машинобудівного коледжу свою книгу «Іван Чумаченко. Літературний портрет».

У новій книзі Віктора Скакуна розповідається про життєвий і творчий шлях талановитого українського поета, педагога, палкого патріота України Івана Івановича Чумаченка, який героїчно загинув під час Другої світової війни при обороні Бреста (Білорусь), маючи лише 23 роки. Книга побачила світ до 100-річчя з дня народження Івана Чумаченка.

Віктор Скакун цікаво та натхненно говорив про нашого земляка і талановитого поета. Він також розповів студентам, як досліджував життєвий та творчий шлях Івана Чумаченка: з якими людьми зустрічався, у яких дивовижних місцях бував.

Іван Чумаченко народився у с. Курмани Недригайлівського району в 1918 році. Навчався у Сумському державному педагогічному інституті імені А.С. Макаренка. Щоправда, на природничому факультеті, адже філологічного тоді ще не було. Він залишив після себе невелику творчу спадщину, але його лірика дуже сильна, зазначив Віктор Скакун.

«Якби Іван Чумаченко прожив більше, якби не загинув ще зовсім молодим на війні, його імя стояло б в одному ряду з визначними українськими поетами. Нині ж воно дещо призабуте. І ми повинні зробити все для того, щоб наші сучасники знали якомога більше про Івана Чумаченка, про нашого талановитого земляка», - зазначив Віктор Скакун.

Примірник книги «Іван Чумаченко. Літературний портрет» з підписом автора відтепер зберігається у бібліотеці Машинобудівного коледжу Сумського державного університету.

viktorskakun1

Ви тут: Головна Новини Поспілкувалися з відомим поетом