prujmalna1

За новими знаннями та враженнями – до бібліотеки

На екскурсії в бібліотеці Сумського державного університету побували студенти 113-ж та 213-ж груп. Бібліотека, переконалися вони, - це не просто книгозбірня, це окремий прекрасний світ, відкритий для студентів Машинобудівного коледжу.

Зустрічала студентів провідний бібліотекар Коваленко Ірина Анатоліївна. Вона стала їх гідом бібліотекою. Розпочалася екскурсія з огляду унікального видання, що зберігається у СумДУ, - факсимільної копії Пересопницького Євангелія. Ірина Анатоліївна розповіла, що книга містить 482 сторінки, виготовлені з пергаменту. Видання має шкіряну обкладинку, обрамлену срібними медальйонами – справжній скарб. Потім студенти мали змогу загадати бажання, поклавши руку на дорогоцінну книгу. «Бажання обовязковозбудеться!» - запевнила Ірина Анатоліївна.

У наступній залі – ще один книжковий «скарб». Факсимільна копія альбому з малюнками Тараса Шевченка. Помилувавшись роботами українського національного генія, студенти Машколеджупознайомилися з фондами навчальної літератури, якими вони також можуть вільно користуватися, маючи читацький квиток бібліотеки СумДУ. Сучасні читацькі зали, облаштовані компютерами, система електронного пошуку потрібних видань – все для зручності та комфорту читачів.

Останньою «зупинкою» під час екскурсії бібліотекою стало відвідування музею історико-краєзнавчих досліджень. Експозиція музею демонструє досягнення співробітників СумДУ з історико-краєзнавчих досліджень, а також допомагає в опануванні історичних, культурологічних, краєзнавчих дисциплін. Лише уявіть: тут зберігаються зуб мамонта, а також предмети побуту, що датуються ІІ століттям до нашої ери!

На завершення студентів Машколеджу чекало справжнє свято – традиційні вечорниці, відтворені літературним гуртком «Краяни» Сумського державного університету. Учасники гуртка влаштували яскраве дійство, продемонструвавши, як у давнину хлопці та дівчата збиралися на святкування Дня Катерини (7 грудня) та Дня Андрія (13 грудня).

«Ми багато дізналися про історію цих свят і їх значення. Ми побачили, як хлопці та дівчата проводили час. Як ворожили, у які прикмети вірили незаміжні дівчата, намагаючись передбачити свою майбутню долю, які існували тоді традиції. А наприкінці свята нам запропонували вікторину – тих, хто уважно слухав та відповідав на запитання, пригощали смачними пиріжками», - розповідає студентка 113-ж групи Катерина Безверха.

Найбільше, мабуть, гостей вразив той факт, що під час вечорниць не вживали алкоголю – адже у цей час триває піст, а ще не співали пісень. Зате грали в «калиту». Калита – це обрядовий хліб, який пекли на Андрія. Його підвішували до стелі, і хлопці по черзі намагалися дострибнути, щоб відкусити хоча б шматочок. Калитою «Краяни» також пригостили гостей. А ще влаштували веселе змагання – на «швидкісне» поїдання вареників із завязаними очима.

«Ця екскурсія залишила по собі лише позитивні емоції. Сюди знову хочеться повернутися. І ми обовязково відвідуватимемо бібліотеку – приходитимемо за книжками, знаннями та новими враженнями», - говоритьстудентка 213-ж групи Каріна Роменець.

Ірина Рябенко, 213-ж

bibliotekaSumDU1