МК СумДУ

prujmalna1

 Приймальна комісія: (0542) 25-20-45, 25-21-36 ua Flag of the United Kingdom  

Ми свято шануємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за мир…

У Машинобудівному коледжі СумДУ 8-9 травня відзначили День памяті та примирення, а також День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На знак вічної памяті про тих, хто пожертвував власним життям заради миру, студенти та викладачі прикрасили одяг червоними маками і згадали про героїчну історію своїх предків.

У червоні маки цими днями вбралася уся Європа, тож червоними маками було прикрашено і сцену актової зали Машколеджу. Саме тут 8 травня відбувся традиційний концерт, присвячений Великій Перемозі. Солдатський відчай, біль утрати, материнська тривога – у своїх виступах студенти передали увесь спектр емоцій страшних воєнних років.

Згадали зі сцени про історію коледжу у воєнний період, героїзм його випускників та викладачів. Прозвучали імена Героїв Радянського Союзу, які були випускниками навчального закладу, – Євгена Терезова, Бориса Берестовського, Микити Кононенка. Вічно житиме пам’ять про випускника тоді ще машинобудівного технікуму Миколи Добровольського, який загинув, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані.

Найстрашніше те, що останніми роками слово «війна» асоціюється у нас не з подіями більш ніж 70-річної давнини, а зі страшною реальністю, яка і сьогодні забирає життя наших співвітчизників на Сході України. Серед героїв цієї війни – випускник 1984 року Андрій Степанець, який загинув поблизу Донецького аеропорту, а також випускник 2002 року Андрій Реута, посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Пам’ять про героїв житиме вічно, адже вона передається від покоління до покоління. І сьогодні студенти коледжу можуть розказати багато про своїх прадідусів чи прабабусь, які пройшли дорогами Другої світової війни. Крім того, вони із задоволенням виконують пісні, які більш ніж 70 років тому піднімали бойовий дух солдатів. Ось і 8 травня зі сцени Машколеджу прозвучали улюблені «Катюша», «Три танкиста», «Песенка фронтового шофера», але уже у сучасному виконанні та власній інтерпретації молодого покоління.

pamjataemo peremagaemo

Ви тут: Головна Новини Ми свято шануємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за мир…

Ми у соціальних мережах

Наші контакти

З Понеділка по П’ятницю з 8.15-17.15

Email: info@mk.sumdu.edu.ua