prujmalna1

ПРИВІДКРИТИ ТАЄМНИЦЮ ТВОРЧОСТІ

Євген Положій – цікава особистість, не позбавлений почуття гумору, іронії та самоіронії, вміє говорити просто про складні речі та проблеми, які постійно доводиться вирішувати письменнику, літературі, суспільству, кожному з нас.

У рамках фінального етапу VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка було проведено зустріч з відомим земляком письменником та журналістом Євгеном Положієм, до якої долучилися студенти та викладачі Машинобудівного коледжу СумДУ.  Модератором зустрічі виступила методист СОІППО Любов Миколаївна Шерстюк.

П’ять секунд, п’ять днів, п’ять років, вічність –  такий часовий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який усе життя – у Вільних профспілках, на обох Майданах — бореться за справедливість, зрештою, коли починається війна, йде на фронт і там потрапляє в «Іловайський котел».

Текст «Іловайська» побудовано на реальних подіях – свої історії авторові розповіли близько 100 очевидців жахливих подій – бійці добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро-1», «Херсон», «Миротворець», 39-го («Дніпро-2»), 40-го («Кривбас»), 42-го батальйонів територіальної оборони, солдати та офіцери 17-ї танкової бригади, 51-ї, 92-ї, 93-ї бригад ЗСУ, прикордонники Сумського пересувного загону. Деякі з цих розповідей увійшли до книги. Автор розповідав про зустрічі з реальними учасниками подій, реакцію на свої художні тексти воєнної тематики, секрети письменницької праці і роль цензури в сьогоденні. Жваве обговорення викликала у присутніх книга «Іловайськ». Автор розповів, що планує освоїти також професію сценариста, щоб екранізувати одну із новел роману, адже історії справжніх героїв – вражаючі і проникливі, вони змушують кожного замислитись над важливими буттєвими питаннями.

Спілкування із митцем стало для всіх присутніх дуже гарним досвідом. Учасники зустрічі подякували Є. Положію за цікаву й пізнавальну бесіду та побажали якомога швидше зняти фільм!

08 res

WP 20180207 21 29 25 Pro