Чим успішні люди займаються у вихідні?

Бути успішним – це одне. Бути винятково успішним – зовсім інше. Але щоб досягти значного успіху, необхідно попрацювати.

Як встигнути зробити більше справ за менший час? Поки в суботу та неділю всі відпочивають і розслабляються, найуспішніші люди продовжують рухатися до мети.

Не винятком є викладачі Машинобудівного коледжу Сумського державного університету.

21-22 жовтня в Києві вперше відбулася Школа редагування від LITOSVITA. Фахові редактори поділилися практичним інструментарієм літературного редагування, роботи з мовою і стилістикою тексту. У програмі було 4 лекції та 4 практичні заняття від гуру цієї справи: Катерини Перконос  (головної редакторки видавництва «MAMINO», яка співпрацює з дубляжною студією «1+1», «Видавництвом Старого Лева» та багатьма іншими компаніями); Анни Процук (літературної редакторки видавництва «Човен», яка співпрацює також із «Критикою», «Видавництвом», ВСЛ та іншими);  Богдани Романцової (редакторки видавничих проектів у видавництві «Темпора», літературознавця та журналістки); Оксани Думанської  (письменниці, редакторки, перекладачки та літературознавця).

Лектори поділилися досвідом, як підсилити сильні сторони автора і приховати недоліки; як стилізувати текст; вплив на правопис, авторський стиль; у чому особливість роботи зі сленгом, діалектами, новотворами; намагалась навчити мистецтва відчути авторський стиль, упіймати контекст; особливості редакторського втручання в текст; особливості редагування дитячих книжок, перекладів і саморедагування власних текстів. Під час практичних занять акцентувалась увага на проблемах у нових мовних явищах, лексичних нормах та учасникам школи надали рекомендації щодо дотримання чи недотримання «офіційних» правил.

Приємно вразило те, що дивовижним світом книги, української книги, цікавиться все більше коло професіоналів і тих, хто хоче стати професіоналом, хто хоче навчитися розумно працювати із власною мовою і стилем.

Прагнення робити якісні журнали та газети, мрія навчитися писати оригінальні, цікаві тексти, непереборне захоплення книжками і в той же час бажання вчителювати привели мене в Машинобудівний коледж СумДУ працювати зі студентами спеціальності «Видавнича справа та редагування». Я щаслива, що не помилилася і, як писав Григорій Сковорода, віднайшла «сродну працю», своє місце в житті. Приємно було відчувати себе цих вихідних у атмосфері однодумців – людей, які розуміють твої наміри й повністю їх поділяють. Приємно було слухати лекції від професіоналів, дізнаватися про таємниці та специфіку редакторської професії.

Звичайно, нам не завжди трапляються прямі стежини. Але навіть у непрохідних хащах ми торуємо свій шлях, виходимо на той незгасний вогник, який буде нас вести і допомагати у найскладніших ситуаціях. Головне – не боятися занурюватися з головою в улюблену професію.

Викладач української мови Наталія Пономаренко

22752418 2034881870074234 605975721 n

22790127 2034881836740904 59470190 o

22810142 2034881803407574 2019778089 o

Ви тут: Головна Новини Чим успішні люди займаються у вихідні?