Шевченкове слово

У місті Кропивницькому 10 жовтня 2017 року урочисто відкрили VІIІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Цей славетний край добре знаний  своїми літературними традиціями. Тут засяяли таланти засновників українського професійного театру – Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського та Марії Заньковецької. Саме на цій землі народилися письменник і державний діяч Володимир Винниченко, поет і романіст Юрій Яновський, філософ Дмитро Чижевський, видатний педагог Василь Сухомлинський, талановитий поет Арсеній Тарковський, драматург і публіцист Іван Микитенко, прозаїк, автор дитячих творів Віктор Близнець, письменниця та співачка Олена Журлива, письменник та кіносценарист Олександр Жовна.

Творчий конкурс, до якого долучаються також шанувальники Великого Кобзаря із близького та далекого зарубіжжя, сприяє ще ширшій популяризації невмирущого Тарасового Слова,  піднесенню престижу української мови і літератури, вихованню в молоді гордості за свій народ та свою країну. А ще участь у змаганні дає можливість талановитим учням і студентам заявити про свій хист до літературної творчості на такому високому рівні.

На свято відкриття І етапу в Машинобудівному коледжі Сумського державного університету завітали віддані поціновувачі українського слова – студенти перших – четвертих курсів усіх спеціальностей.

Почесну місію відкрити VІIІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка виконала заступник директора з навчально-виховної роботи Світлана Щербак. Вона зачитала вітання пошановувачам Шевченкового Слова від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

Учасники І етапу із наснагою та захопленням приступили до виконання конкурсних завдань. «Мовно-літературне змагання в коледжі талановитої молоді пройшло в справжній творчій атмосфері. І запалить нові яскраві зірки переможців!» – поділилась своїми думками голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін Оксана Якущенко.

Віримо, що слово учасників конкурсу про слово щире, напоєне любов'ю до рідного буде  щедро обдароване плодами перемог. Хай їхні літературні здобутки, народжені серцем, заполонять не одну спраглу душу!

22473275 2030261213869633 1622101971 o

22532346 2030261233869631 840435399 o