Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили в 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості.

«Чи легко бути толерантним?», під такою назвою пройшов день толерантності в бібліотеці-філії № 17. Цього дня гостями бібліотеки були журналіст газети «Панорама», адміністратор сайту inva-center.com, голова ГО «Спортивний клуб інвалідів «Фенікс» Олександр Олександрович Грінка та студенти 402-о, 410-і, 310-і груп Машинобудівного коледжу СумДУ. Для того, щоб відповісти на це запитання всі присутні взяли участь у діалозі. Кожен задумався над своїм «Я», ставленням до навколишнього світу, людей, які тебе оточують. З задоволенням учасники заходу переглянули фільм «Акценти» про силу духу, активну життєву позицію, досягнення і плани на майбутнє «феніксівців».

«Сьогодні ми з вами замислюємося: «Що таке толерантність?» Як нам поліпшити життя? І ми розуміємо, що свобода кожного з нас ґрунтується на солідарності всіх. У цей складний і не спокійний час ми мусимо поглянути одне одному у вічі й побачити Людину, знайти нові форми спілкування, створити нове суспільство, побудоване на взаєморозумінні. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру», – переконана студентка 410-і групи Анастасія Кононенко.

У світі поширюється рух за толерантність, бо вона є необхідною умовою миру і  демократії. Наш український народ неодноразово виявляв свою терпимість до інакодумців, здатність до компромісу, вміння виходити із проблемних ситуацій. Толерантність не є вродженою рисою характеру, її потрібно виховувати в себе з дитинства.  Людство втомилося від постійних воєн, які несуть лише втрати, нещастя та біль. Ми вчимося толерантності, щоб врятувати світ. Пам’ятайте слова поета Гете: «Перед великим розумом я схиляю голову, перед великим серцем я стаю на коліна».

IMG 5034

IMG 5039

Ви тут: Головна Новини Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей