СТАРТУВАВ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ім. П. Яцика

Сімнадцятий конкурс з української мови ім. Петра Яцика проводиться в особливий час для України, бо сьогодні українська мова – це мова нескореної нації, яка відстоює свою гідність та незалежність.

Унікальний мовний турнір був започаткований великим українцем із Канади Петром Яциком, а нині – це один із наймасштабніших національних проектів в Україні. Конкурс ім. П. Яцика був проведений уперше в 2000 році, маючи на меті піднесення престижу української мови серед молоді та утвердження її державного статусу. Відтоді Конкурс відбувається щорічно, відзначаючи кращих знавців української мови з-поміж учнів, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів як України, так і зарубіжних країн. Варто зазначити, що в конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову й послуговуються нею.

У Машинобудівному коледжі СумДУ до участі в конкурсі долучились студенти всіх спеціальностей, адже цей конкурс – Свято Розуму та Патріотизму для нашої країни, нашого навчального закладу, наших студентів, незважаючи на те, яку спеціальність ти отримуєш.

Хоч конкурс Петра Яцика не шукає лінгвістичних геніїв, щороку завдання все складніші. Треба добре знати і граматику, і стилістику; за словами знавців мови, найскладніше – написати твір.

Переможцями І етапу конкурсу стали:  І рівень – Глуховцов Дмитро (І курс), ІІ місце – Грицай Богдан (І курс), ІІІ місце – Клок Ярослав (І курс); ІІ рівень – І місце – Швець Анна (ІІ курс), ІІ місце – Смик Каріна (ІІІ курс), ІІІ місце – Гаврилів Анна (ІІ курс).

Бажаємо успіху всім учасникам XVІІ Міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика та перемоги в другому та Всеукраїнському етапах!

WP 20161109 08 54 30 Pro

WP 20161109 11 51 38 Pro