«Зелёная» экономика в свете Третьей и Четвёртой промышленных революций

Лекцію презентував професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри «Економіка та бізнес-адміністрування» СумДУ Мельник Леонід Григорович. На відкритому виховному заході були присутні студенти 108-е, 208-е та 308-е груп.

Леонід Григорович розповів студентам про перехід від «ковбойської економіки» до «економіки космонавтів».

Теорія «зеленої» економіки базується на 3 аксіомах:

* неможливо безкінечно розширювати сферу впливу в обмеженому просторі;

* неможливо потребувати задоволення безкінечно зростаючі потреби в умовах обмеженості ресурсів;

* все на поверхні Землі є взаємозв’язаним.

Результатом Третьої промислової революції є:

* горизонтально розподілені структури «виробництва-споживання».

* Пріоритет відновлюваних джерел енергії.

* 3D принтери та адитивні технології.

* Перехід на відновлювані ресурси та замкнуті технології.

* Дематеріалізація транспортних операцій.

* Акумулювання енергії.

* Масове впровадження кіборгів.

Студенти зацікавлено слухали про новітні технології, які розроблені як в Україні, так і в інших країнах світу.

Після лекції в тісній бесіді Леонід Григорович розповів про свої подорожі до інших країн, про розвиток досягнень науки в різних куточках нашої планети. Професор акцентував увагу на важливості вивчення іноземної мови, набуття знань та професійних навичок під час навчання.

Майбутнім економістам особливо сподобався наголос професора на ролі студентів у розвитку економіки, створенні власного майбутнього.

20161021 121107

20161021 121200

20161021 132433

20161021 121136