МК СумДУ

prujmalna1

 Приймальна комісія: (0542) 25-20-45, 25-21-36 ua Flag of the United Kingdom  

Дотик до геніальності…

 

Напевно кожний з нас роздумував: «Які вони, ці письменники?». Для того, щоб відповісти на це питання я зібралась на зустріч з батьком українського бестселера, лауреатом літературних премій «Золоте перо», «Коронація слова», «Золоті письменники України», міжнародної премії «Спіраль століть», Національної премії ім. Тараса Шевченка, від якої відмовився через свої політичні погляди, Василем Шклярем. До цієї події я вирішила ретельно підготуватись – ознайомилась з інформацією про нього в ЗМІ, Інтернеті. Після всього прочитаного не хотілось навіть слухати цю людину, але я помилилась...

Майже в назначений час він зайшов до аудиторії. Весь такий простий, добрий чолов’яга. Побачивши його на вулиці, ніколи не подумала б, що він письменник. Перше враження дуже оманливе... Василь був набагато краще, ніж мені здалося з прочитаного! Не злякавшись великої кількості людей в аудиторії, він швидко знайшов спільну мову та почав розповідати про все, що ми тільки могли запитати. Чарівна мова, відкритість і бажання спілкуватись захопила кожного присутнього!

Про кожен з творів, про кожного зі своїх героїв розповідав з великим трепетом… Було очевидно, що він пережив увесь біль і страждання всіх  створених героїв, героїв, які насправді є реальними... Цитуючи рядки  «Чорного сонця» про оборону донецького аеропорту, на його очах бриніли сльози, а в голосі було чути обурення… Автор згадав багатьох прототипів персонажів, адже всі вони – це не просто вигадки звичайного писаки... На жаль, зараз багатьох з них немає в живих – вони загинули героями і справжніми патріотами своєї країни.

Книги багатьох письменників – це стовідсоткова вигадка, яка не дає можливості на роздуми. Василь  Миколайович переконаний, що «… читачу потрібно залишити місце для творчості в письменницькому творі, читач такий же співавтор…». До того ж він впевнений, що одну і ту ж історію кожен з письменників розкаже по-своєму, адже вся «..магія літератури захована в мові». Автор історичних романів не вважає себе документалістом, тому що приховує від читачів ту правду, яку йому розповідали хлопці-солдати, щоб вберегти нас від усього жаху війни. З кожним його словом на моїх очах виднілись сльози, мені так боляче було його слухати. Але не зважаючи на все це, вражень від цієї дивовижної людини вистачило на весь день. Охоче слухала б його знову і знов, навіть якщо він буде розповідати про те ж саме.

Дуже шкода, що студенти, які мали дуже погану думку про письменника перед інтерв'ю не змінили свою думку про нього, тому що весь цей час слухали музику і зовсім не слухали цю дивовижну людину. На мою думку, вони втратили дві години свого життя дарма, якщо не почули                      В. Шкляра!

Альбіна Єндальцева

res 5

WP 20161021 12 10 13 Pro

WP 20161021 12 10 27 Pro

WP 20161021 13 06 35 Pro

YlZIoqAAIHs

Ви тут: Головна Новини Дотик до геніальності…

Ми у соціальних мережах

Наші контакти

З Понеділка по П’ятницю з 8.15-17.15

Email: info@mk.sumdu.edu.ua