День 60-ї річниці від початку підпільного партизанського руху в Україні

22 вересня 2001 року в день 60-ї річниці від початку підпільного партизанського руху в Україні в роки ІІ Світової війни в країні вперше відзначався День партизанської слави, запроваджений Указом Президента України № 1020/2001 від 30 жовтня 2001 року. День партизанської слави відзначається як данина всенародної пошани тим, хто в суворий військовий час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові та самого життя. Відзначення цього свята є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику перемогу над фашизмом та відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

Студенти Машинобудівного коледжу СумДУ взяли участь у літературно-музичній композиції, присвяченій партизанському руху, де перегорнули  сторінки формування партизанських загонів і з’єднань на Сумщині та в Україні, переглянули документальні кадри народної боротьби, читали вірші й співали пісні, згадали людей і доблесні їхні справи.

Маємо завжди пам’ятати, що партизанський рух, як і все пов’язане з минулою війною – це вічно жива історична пам’ять, яка повинна вчити повазі до минулого та виховувати почуття патріотизму не гучними гаслами, а справами.

Ви тут: Головна Новини День 60-ї річниці від початку підпільного партизанського руху в Україні