Лекція «Зелена економіка»

Лекція «Зелена економіка» була присвячена Пам’яті Чорнобильської трагедії , яку презентували  завідувач кафедри  «Економіка та бізнес-адміністрування» Мельник Леонід Григорович та викладач кафедри Кубатко Олександр Васильович. На відкритому виховному заході були присутні студенти 108-е, 114-дв, 208-е, 204-х та 308-е груп.

Чорнобильська катастрофатехногенна,екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанціїв ніч на  26 квітня 1986 року, розташованої на території Української РСР, яка була однією із п’ятнадцяти республік  Радянського Союзу. Руйнування мало вибуховий характер,реакторбув повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.

Для того щоб не повторилась подібна катастрофа, ЮНЕП закликає звернути максимальну увагу на п’ять найважливіших напрямків:

- енергоефективність будівництва;

- перехід до поновлюваних джерел енергії, включаючи енергію вітру, сонця, геотермальну та біомасу;

- сталий розвиток транспорту;

- екологічна інфраструктура планети, у тому числі прісних вод, лісів, ґрунтів і коралових рифів;

- розвиток сталого сільського господарства, у тому числі органічного виробництва.

За останні кілька років світом прокотилась низка криз - відпродуктової та паливної до кліматичної та фінансової. В останнікілька декад 60% світових екосистем зазнали деградації, рівень викидів вуглецевого газу досяг 40%, спостерігається значний дефіцитводних ресурсів, мільярд людей голодує, інший мільярд страждає від надмірного харчування та супутніх захворювань, кожна четверта людина в країнах, що розвиваються, живе поза межею бідності, два мільярди людей живут ьменшніж на 2 долари в день. Вирішенням питань покращення  світового становища  людства займається

«Зелена економіка»  , яка повинна сприяти відновленню світової економіки і збільшенню зайнятості населення, одночасно прискоренню боротьби зі зміною клімату, деградацією навколишнього середовища та бідністю.

В умовах ресурсної та енергетичної залежності України, яка сформована ситуацією, коли екологічно шкідливі технології використовуються на застарілих енерго неефективних підприємствах, саме поступова заміна «коричневої» індустріальної економіки на нову «зелену» як стратегічний пріоритет розвитку, дає шанс забезпечити національну безпеку держави в найближчі десятиріччя.

Ви тут: Головна Новини Лекція «Зелена економіка»