Історія і сучасність поруч

У XX столітті почала розвиватися електроніка, і її можливості відразу взяли на озброєння розробники обчислювальних машин. У період розвитку цифрових технологій були розроблені компютери найрізноманітніших типів. Багато з них давно забуті, але інші вплинули на розвиток сучасних обчислювальних систем.

У рамках тижня циклової комісії математики й інформатики 14 і 15 березня студенти 102, 104, 110 і 310 груп відвідали музей обчислювальної техніки СумДУ.

У кімнаті представлені експонати, що були у використанні різних служб Сумського державного університету протягом різного часу: комп’ютери та їхні комплектуючі, обчислювальні комплекси, пристрої зберігання, друкування та відтворення інформації.

Студенти із зацікавленістю слухали розповідь «хранителя» музею, начальника Центру комп’ютерних технологій А.Г.Півня. Андрій Григорович наголосив, що більшість техніки знаходиться в робочому стані, але, звісно, вона дуже застаріла й тому знаходиться в музеї. На численні запитання студентів екскурсовод давав вичерпні відповіді.

Але ж не лише історичними експонатами цікавиться сучасна молодь! Студентам-компютерникамcтало цікаво: а що ж нового є в університеті, що використовується на сучасному етапі? І тоді нас провели до однієї з лабораторій факультету ЕЛІТ. Тут знаходиться 3D принтер, створений власноруч студентами університету. До речі, «автором» цього винаходу створення принтеру став колишній випускник Машинобудівного коледжу, а нині студент СумДУ, Приходченко Роман. Він знайшов у Інтернеті креслення, вивчив їх, а потім зібрав принтер зі своїми друзями-однодумцями. Починали з маленьких речей: запчастини, іграшки, 3D-окуляри, футляри для мобільних телефонів. Зараз на принтері почали виготовляти біонічні протези для воїнів – учасників АТО.

Усі ми знаємо, якими шаленими темпами розвиваються інформаційні технології а також пристрої для обробки інформації. Хочеться вірити, що й серед нинішніх студентів нашого коледжу є ті, хто зробить свій внесок у розвиток інформаційних технологій!

Ви тут: Головна Новини Історія і сучасність поруч