МК СумДУ

prujmalna1

 Приймальна комісія: (0542) 25-20-45, 25-21-36 ua Flag of the United Kingdom  

Повернення із забуття…

Цей День пам’яті і скорботи про жертв, які загинули або постраждали в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи у своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Згідно з Указом Президента України №431/2007 від 21 травня 2007 року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» – у третю неділю травня.

Щороку по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

 Викладачі Машинобудівного коледжу вирішили привернути увагу до цього дня раніше зазначеного часу. 15 березня був проведений захід, на якому студентам розповідали про репресованих та їхню тяжку долю в ті часи.

Гостем заходу стала голова Сумської обласної благодійної, правоохоронної  та культурно-просвітницької організації  «Меморіал імені В.Стуса» Світлана Ревякіна. Вона звернулася з проханням допомогти  відшукати невідомих жертв репресій серед своїх близьких та знайомих.

Також розповіла про діяльність «Меморіалу».  Організація випускає книги, серед яких: «Реабілітовані історією», «Голодомор на Сумщині», «Репресії проти церкви на Сумщині» та інші.

Захід був настільки цікавий, що серед студентів запала тиша, і всі із захопленням слухали ведучих та гостю заходу. У  ту хвилину кожний замислився про минуле й майбутнє, адже історія циклічна й все повторюється.

Давайте допоможемо «Меморіалу імені В.Стуса» віднайти жертв репресій, їхні життєві історії, допоможемо собі повернути з небуття історії наших предків. І пам’ятаймо ніщо не забуте, ніхто не забутий…

Ви тут: Головна Новини Повернення із забуття…

Ми у соціальних мережах

Наші контакти

З Понеділка по П’ятницю з 8.15-17.15

Email: info@mk.sumdu.edu.ua