Українська мова: науково-освітні та суспільні виміри

28 листопада 2015 року у Сумському державному педагогічному університеті мені А.С.Макаренка відбувся усеукраїнський науково-методичний семінар «Українська мова: науково-освітні та суспільні виміри». Організатори: кафедра української мови педуніверситету і відділи педагогічної майстерності, змісту і організації педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

Участь у роботі заходу взяли 39 викладачів коледжів та університетів міста Суми і Сумської області, а також з Києва, Черкас, Тернополя, Луцька, студенти різних факультетів Сумського державного педагогічного університету мені А.С.Макаренка, Сумського державного університету, Машинобудівного коледжу Сумського державного університету.

Мета заходу: обговорення актуальних питань державотворчої функції мови в суспільстві, історії української мови, соціо-, етно-, медіалінгвістики, лінгвоандрагогіки, лінгводидактики вищої школи, розвитку культуромовної особистості в умовах неперервної педагогічної освіти.

На початку семінару учасників заходу привітали гостей ректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка Юрій Олегович Лянной,   проректор цього ж закладу Олена Володимирівна Семеніхіна, обласні керівники Людмила Володимирівна Олійник і Ірина Василівна Башкатова. Присутні вшанували пам’ять жертв Голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років.

О.П.Садовнікова, к.пед.н., доцент кафедри філології і журналістики Сумського державного університету розповіла про досвід мовнокомунікативної підготовки майбутніх журналістів, а Н.П.Пономаренко, викладач української мови і літератури, і студенти Машинобудівного коледжу Сумського державного університету – про вивчення української мови майбутніми фахівцями непедагогічного профілю.

У зв’язку з актуальністю порушених питань за результатами наукового заходу буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників.

12246987 151679165190286 98130233042078673 n

PAl2moA Gu8