50-річчя СК «Старт» Машинобудівного коледжу СумДУ

Від початку функціонування нашого навчального закладу і до сьогоднішнього дня велика увага приділялася і приділяється фізичному розвитку студентів.

Створюються всі умови для організації занять студентів фізичною культурою і спортом на уроках і позаурочний час. Адміністрація і викладачі зацікавлені у тому, щоб молоде покоління виросло фізично здоровим, розвиненим, життєрадісним, готовим до праці і захисту Батьківщини.

10 листопада 1964 року – особлива дата у житті викладачів фізкультури та спорту нашого навчального закладу.

За високі показники у розвитку фізичної культури та спорту серед студентів та виконання умов положення про спортивний клуб, колективу фізичної культури Сумського машинобудівного технікуму присвоїли звання -«Спортивний клуб».

Звання «Спортивний клуб» зобов’язувало викладачів і тренерів працювати по-новому, готувати не тільки розрядників та значкистів ГПО, але і спортсменів високого рівня, здатних гідно представляти заклад на республіканських і всесоюзних аренах.

1967 рік. СК «Старт» починає свій тріумф перемог у різних видах спорту. У цей період в Сумах відбулася перша літня спартакіада Міністерства хімічного та нафтового машинобудування СРСР, де спортивний клуб «Старт» завоював перше місце в загальному заліку. У 1967 році чемпіоном України з лижних гонок на 20 км став Валерій Лемешев, виконавши норматив Майстра спорту СРСР.

У 70-х-80-х роках минулого століттяуспішними були виступи спортсменів Машинобудівного технікуму в літніх та зимових спартакіадах Мінхіммашу СРСР, де займали І, ІІ та ІІІ місця у загальному заліку з різних видів спорту.

Вдало виступали команди з легкої атлетики, баскетболу та волейболу. Гідно захищали честь технікуму спортсмени з лижних гонок, біатлону, зимового багатоборства ГПО.

Особлива гордість навчального закладу - його випускники: Заслужений майстер спорту СРСР, бронзовий призер Олімпійських ігор в Мехіко зі спортивної ходьби Микола Смага!

Чемпіон СРСР, Майстер спорту міжнародного класу з кульової стрільби, рекордсмен світу Олександр Іванчихін.

Майстри спорту з біатлону - Микола Хованський, з легкої атлетики – Олександр Лисенко. Високі показники здобули Коропченко Валентин - майстер спорту СРСР з легкої атлетики, Ємельяненко Володимир - майстер спорту СРСР з волейболу, Юрій Шамаєв – важка атлетика.

Чемпіонами і призерами України в 70-х-80-х роках ставали: Валентин Коробченко і Сергій Шаповалов – легка атлетика, Микола Березін та Валерій Лемешев – лижні гонки.

Микола Хованський, Григорій Шамрай, Сергій Сушко, Олександр Максименко, Олександр Лушпа, Олександр Шевцов, Олександр Винокуров, Василь Мукшин – біатлон, Сергій Усенко – спортивне орієнтування, Валентина Харченко – стрільба із лука. Володимир Яценко став «Заслуженим тренером України».

Григорій Шамрай нині старший тренер збірної жіночої команди України з біатлону, за особисті заслуги нагороджений урядовими нагородами, йому присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», «Заслужений тренер України».

Сьогодні в коледжі працюють викладачі фізкультури, які сприяють подальшому розвитку спортивно-масової та оздоровчої роботи нашого навчального закладу, готуючи переможців міських та обласних спартакіад:

- Дунаєв Ігор Олександрович – працює у коледжі з 1974 року, викладач вищої категорії, методист.За особисті заслуги у розвитку фізичної культури і спорту в 1997 році йому було присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

- Сема Володимир Вікторович – «Відмінник освіти України», викладач вищої категорії.

- Бойченко Федір Павлович - Майстер спорту СРСР з легкої атлетики.

- Соболєв Іван Петрович – викладач вищої категорії, голова циклової комісії викладачів фізичного виховання.

У наш час в спортклубі немало студентів, які продовжують чемпіонську естафету: Бабков Дмитро – Майстер спорту з волейболу, чемпіон України.

П’ятаченко Вікторія – Майстер спорту міжнародного класу України з легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор у Лондоні, переможець всесвітньої Універсіади у м. Казань.

Середа Артем – Майстер спорту України з боксу.

Удовенко Дар’я, Суліма Єлізавета – Майстри спорту з волейболу пляжного, чемпіони України.

Лемешенко Антон, Криворучко Єгор, Радько Антон – кандидати в майстри спорту України з легкої атлетики.

Голубицька Дар’я – Кандидат в майстри спорту України з волейболу пляжного.

Антоненко Артем, Попильнюх Олексій, Пасажін Андрій, Цепков Юрій, Жуков Борис – Кандидати в майстри спорту України з волейболу, гравці команди суперліги «Сумихімпром - СумДУ».

Азаров Станіслав – капітан юнацької збірної команди України з волейболу, гравець суперліги.

Клуб «Старт» з року в рік поповнюються новими переможцями, тому що спортивна база коледжу дозволяє проводити навчальну, оздоровчу та спортивну-масову роботу на високому рівні.

У коледжі є ігрова спортивна зала, зала для занять карате, атлетичної гімнастики, що оснащена сучасними спортивними тренажерами, на яких можуть займатися відвідувачі різного віку. Спортивний ігровий майданчик коледжу складається з футбольного поля та волейбольної площадки. Гімнастичний майданчик з нестандартним обладнанням, на якому встановлено десять снарядів, кімната для занять настільним тенісом з п'ятьма сучасними тенісними столами. Для занять з плавання використовується плавальний басейн Сумського державного університету.

Ви тут: Головна Новини 50-річчя СК «Старт» Машинобудівного коледжу СумДУ