prujmalna1

Форум викладачів фізики

22 листопада 2018 року – історична дата: в Сумській області припинило існування методичне об’єднання викладачів природничих дисциплін і на зміну йому з’явилися методичні об’єднання викладачів фізики та астрономії, а також – хімії, біології та екології.

Цього дня на базі Машинобудівного коледжу Сумського державного університету розпочало свою роботу методичне об’єднання викладачів фізики та астрономії закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації Сумської області. На форум зібралися представники 12 навчальних закладів з різних куточків Сумщини. Глухів та Шостка, Лебедин та Ромни, Малий Вистороп, Путивль та Суми були представлені 16 досвідченими викладачами фізики та астрономії, які обговорили особливості викладання предмету «Фізика і астрономія» за новими програмами в закладах вищої освіти І –ІІ рівнів акредитації. Це питання було яскраво висвітлено в доповіді методиста з фізики та астрономії навчально – методичного відділу координації освітньої діяльності та професійного розвитку СОІППО Карпуші Валентини Михайлівни. Крім того, педагоги ознайомилися з сучасним навчальним обладнанням, його можливостями та реалізацією з його допомогою експериментальної складової навчальної програми з предмету «Фізика і астрономія».

Велику увагу привернула також доповідь викладача Хіміко-технологічного коледжу ШІСумДУ Єфименко Світлани Миколаївни, присвячена формуванню предметних компетентностей з фізики у студентів коледжів та технікумів з використанням систем комп’ютерної графіки. Викладач щиро ділилася власним досвідом з колегами та пропонувала їм свою допомогу.

Через неузгодженість навчальних планів в різних закладах вищої освіти стало питання щодо доцільності проведення обласної олімпіади з фізики серед студентів технікумів та коледжів. Після тривалого обговорення було вирішено провести ІІ тур олімпіади в кінці березня на базі Сумського коледжу харчової промисловості НУХТ. На олімпіаду будуть виноситися лише задачі з розділу «Механіка», які шляхом жеребкування будуть обрані зі збірника, назва та реквізити якого будуть повідомлені додатково. Зараз розробляється нове Положення про олімпіаду з фізики серед студентів ЗВО І-ІІ р.а. Попереду –напружена робота і студентів і викладачів по втіленню в життя нової навчальної програми та підготовці до олімпіади з фізики.

Бажаємо всім успіху!

IMG 20181122 100503