prujmalna1

Змагання кращих фізиків

«Нынче физики в почете, нынче лирики в загоне» - так звучали слова популярної студентської пісні шестидесятих років минулого сторіччя. Та безжальний час і реалії нашого буття кардинально змінили пріоритети студентства. В третій обласній олімпіаді з фізики, яка відбулася 26 квітня 2018 року, взяли участь лише одинадцять студентів з восьми технікумів та коледжів області. Крім студентів Сумських навчальних закладів за перемогу змагалися представники Лебедина, Путивля, Конотопу та Малого Висторопу. Організаційні питання взяли на себе викладачі фізики та студенти Машинобудівного коледжу Сумського державного університету.

В річницю Чорнобильської трагедії особливо гостро постає питання збереження природи нашої домівки – Землі та відповідальності вчених перед прийдешніми поколіннями за збереження життя на ній. Саме цій темі була присвячена відеогазета «Наша планета – в наших долонях», підготовлена студентами Машинобудівного коледжу.

Після проведеного жеребкування були визначені завдання ІІ туру олімпіади з фізики і студенти приступили до роботи. Протягом двох годин вони вирішували задачі з механіки, будували графіки газових процесів, розглядали електричні кола та визначали густину невідомої рідини.

В очікуванні результатів учасники олімпіади налагоджували дружні стосунки, вчилися спілкуватися в «школі лідерства», за підтримки студентського активу Машинобудівного коледжу СумДУ.

Розглянувши студентські роботи, журі олімпіади вирішило не присуджувати першого місця через те, що ніхто з учасників не набрав більше 50% можливої кількості балів. Друге місце посів студент Індустріально-педагогічного технікуму Конотопського інституту СумДУ Батечко Богдан Олександрович. Третє місце розділили між собою студенти Сумських навчальних закладів: Гончаренко Максим Вікторович з Сумського коледжу харчової промисловості НУХТ, Харченко Діана Владиславівна з Машинобудівного коледжу СумДУ та Христославенко Катерина Костянтинівна з Сумського будівельного коледжу. Переможці отримали дипломи відповідних ступенів та призи, інші – дипломи учасників, а всі разом – нових друзів, можливість поспілкуватися та запас гарного настрою.

Бажаємо переможцям олімпіади і вісім учасникам творчих злетів, успіхів у оволодінні обраною спеціальністю та втілення в життя найсміливіших мрій!