prujmalna1

Дорожи українською мовою, рідна мова – основа життя

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу 15 березня 2018 року на базі Сумського коледжу економіки і торгівлі відбувся ІІ (обласний) етап VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ЗВО  І-ІІ рівнів акредитації.

На урочистому відкритті олімпіади  звучали вірші про Україну, про рідну мову, лунали чудові українські пісні, учасників олімпіади вітали гумором та танцями. Слова відомого поета, нашого земляка Олекси Ющенка надавали творчого натхнення всім присутнім, сприяли формуванню розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава:

Мово наша рідна, пісня солов'я, мово українська, гордосте моя...

Кобзареву думу — вічний заповіт —

Чує неозорий світ.

Цей творчий конкурс є одним із найпрестижніших, бо це не тільки випробування сил, вмінь і навичок, але й особлива атмосфера змагання інтелекту, вияв творчих здібностей, чудова нагода продемонструвати високий рівень знань рідної мови.

З вітальним словом до студентів, викладачів та гостей свята рідної мови звернулись директор коледжу Овчаренко В.О., голова ОМО викладачів гуманітарних дисциплін  Дудченко А.С., голова журі – голова ОМО Полтавської області Ісакова В.С.,  вони побажали учасникам олімпіади набрати високі бали, підтвердивши свої знання з рідної мови. Двадцять шість студентів, які представляли заклади вищої освіти  І–ІІ рівнів акредитації, приїхали до обласного центру з різних куточків Сумщини, щоб продемонструвати свої знання рідної мови, і, звичайно, визначити кращих мовознавців. Студентам були запропоновані нелегкі завдання  з правописних норм української мови, орфографії, морфології та пунктуації. Робота потребувала від юних мовознавців зосередженості, уваги, а головне – знань.

Поки компетентне журі працювало над перевіркою робіт, для учасників олімпіади викладачами коледжу спеціальності «Готельно-ресторанна справа»Кривошеєвою К.В. та Ніколенко Т.В. було проведено  майстер-клас «Етикет за столом».

Переможці ІІ (обласного) етапу VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області:

І місце   - Щасна Марія Андріївна -  Хіміко -технологічний коледж ШІ СумДУ;

ІІ місце -  Назаренко Марія  Леонідівна - Роменський коледж КНЕУ;

Глуховцов Дмитро Олександрович – Машинобудівний коледж СумДУ;

ІІІ місце – Карпенко Анастасія Леонідівна  - Лебединське медичне училище;

Удовиченко Дарина Яківна - Лебединське медичне училище;

Тверезовська Тетяна Сергіївна -  Сумський будівельний коледж.

Кожен із переможців отримав заслужену нагороду і подарунок.

Отже, на третьому – завершальному етапі VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації України, який відбудеться 28-30 березня 2018 року на базі КВНЗ «Криворізький обласний музичний коледж», честь Сумщини своїми знаннями рідної мови буде захищати  Щасна Марія Андріївна – студентка  Хіміко -технологічного коледжу ШІ СумДУ;

Підбиваючи підсумки ІІ (обласного) етапу VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів вищої освіти  І-ІІ рівнів акредитації Сумської області, хочеться відзначити,             що і цьогорічне мовознавче змагання підтвердило, що молодь Сумщини любить, знає і шанує рідну мову.

Під час виконання студентами олімпіадних завдань відбулася нарада викладачів української філології: обмін досвідом на міжобласному регіональному рівні з методичної, наукової, виховної роботи викладачів ЗВО І-ІІ р.а., обговорювались питання  з підготовки та  проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

А.С.Дудченко ,

голова ОМО викладачів

гуманітарних дисциплін

ЗВО  І-ІІ р. а. Сумської області.

DSC04993

DSC05011

Ви тут: Головна Робота базового коледжу Засідання МО, олімпіади, конкурси, конференції ІІ (обласний) етап VІІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Сумської області відбувся