prujmalna1

25 жовтня 2017 року на базі Політехнічного технікуму Конотопського інституту СумДУ відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів соціальних дисциплін та правових знань ВНЗ І-ІІ р.а., у якому взяли участь 19 викладачів із 15 навчальних закладів області. Директорка навчального закладу Тетяна Вікторівна Гребеник розповіла гостям про історію технікуму, його традиції, напрямки навчально-виховного процесу та поділилася власним баченням шляхів вирішення нагальних проблем у закладах такого типу. Викладачі стали активними учасниками дискусії під час засідання круглого столу на тему: «Оптимізація навчально-виховного процесу шляхом використання інноваційних технологій». Цікавими та змістовними стали виступи: «Використання методів підвищення пізнавальної активності студентів у процесі викладання суспільних дисциплін» (викладач ІПТ КІ СумДУ Бадьора Віктор Миколайович); «Впровадження елементів дистанційного навчання при вивченні суспільних дисциплін» (викладач коледжу СНАУ Бутенко Лариса Григорівна; «Використання ментальних карт на заняттях історії» (викладач Сумського будівельного коледжу Гумен Світлана Федорівна), «Використання елементів технології критичного мислення на заняттях з історії та культурології» (викладач Машинобудівного коледжу СумДУ Якущенко Оксана Анатоліївна). У ході екскурсії технікумом присутнім продемонстрували стенди та матеріали музею історії навчального закладу (завідувачка Радько Тетяна Миколаївна); виставку картин місцевого художника, краєзнавця та випускника технікуму Борошнєва Володимира, а також кімнату-музей «Конотоп. Дорогами 1941–1943рр.». Родзинкою цієї кімнати-музею є те, що в її створенні брали участь студенти та викладачі навчального закладу, які є членами Конотопської громадської організації «Останній рубіж». Євтушенко Олександр Валерійович познайомив викладачів з особливостями краєзнавчо-пошукової роботи та використанням місцевого матеріалу під час вивчення дисципліни «Історія України». А квест «Стежками бойової слави Конотопщини» став прикладом педагогічної майстерності в дії. Баталії відбувалися в лісі біля с.Таранське Конотопського району між командами відділень ПТКІС СумДУ. Символічним напередодні святкування річниці від дня визволення України від німецьких загарбників стало нагородження переможців змагань біля пам’ятного знаку героям-десантникам, які стояли на смерть у 1941 році саме на цьому місці. На завершення хотілось би перефразувати слова Ліни Костенко: ми будемо продовжувати «…відкривати материк, котрий зветься – Батьківщина».

Учасники методичного об’єднання в музеї навчального закладу

Круглий стіл

Екскурсія до кімнати-музея

Біля пам’ятного знаку героям-десантникам