prujmalna1

Жовтнева зустріч завідувачів бібліотек ВНЗ І- ІІ р.а. Сумщини

19 жовтня 2017 року в базовому Машинобудівному коледжі СумДУ відбулось засідання обласного методичного об'єднання завідувачів бібліотек ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. Основна тема, яка була винесена для обговорення: "Функціонування системи інформаційного обслуговування користувачів бібліотек у сучасних умовах". Завідувачі бібліотек ВНЗ І-ІІ р.а. Сумщини приїхали поділитися досвідом роботи з Конотопа, Лебедина, Глухова, Шостки, Путивля, М. Висторопа. Засідання відбулось у форматі дискусії. Кожен з присутніх бібліотекарів мав змогу виступити, висловити власну точку зору, запропонувати нові ідеї, цікавинки щодо питання інформаційного обслуговування користувачів і взагалі різних ділянок бібліотечної роботи. З питання "Вузівська бібліотека як інформаційний центр обслуговування в системі забезпечення інформаційних запитів користувачів" виступили завідувач бібліотеки Коледжу СНАУ Понкратова Л.М., завідувач бібліотеки Сумського медичного коледжу Пахненко І.В., завідувач бібліотеки СКХ НУХТ ПаутоваА.М., викладач бібліотечних дисциплін СВУМіК ім.Д. С. Бортнянського КратенкоА.О. У ході засідання Понкратова Л.М. поділилась також новинками в роботі та представила сервіс для створення онлайн кросвордів, вікторин : http://learningapps.org/ і сервіс genial.ly, завдяки потужним можливостям яких можна урізноманітнити роботу з читачами, зацікавити їх частіше заходити до бібліотеки. Завідувач бібліотеки розповіла про роботу методичного блогу і запросила колег до активної участі в його наповненні і створенні онлайн-кабінету методичних матеріалів. Пахненко І.В. запропонувала ідею впровадження "Наукової години" - це, дійсно, покращення співпраці викладача-бібліотекаря- студента, це вдала спроба змусити (в хорошому розумінні цього слова) студентів систематично переглядати нові публікації з різних тем і ділитися прочитаним на заняттях. Список статей згідно з запитом викладача складає бібліотекар. Бібліотекарі дійшли висновку, що використання в процесі обслуговування як традиційних, так і новітніх форм і методів реклами книги, бібліотечних послуг – це нагальна потреба сьогодення. За допомогою Інтернету відкриваються нові можливості для створення конкретних умов для діяльності бібліотек. Бібліотечні веб-сайти, блоги є основним джерелом інформації для читачів, які приходять у бібліотеку віртуально. Це дає змогу перейти на якісно новий рівень обслуговування користувачів, підвищує оперативність, дає можливість віддаленому користувачу отримати доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки і забезпечує повноту задоволення їхніх інформаційних потреб. Треба бути активними, підвищувати свій рівень самоосвіти, використовувати в роботі крім традиційних методів (що, звичайно, є обов'язковим!), новітні інформаційні технології, працювати з користувачами в соціальних мережах, бути там, де є читачі і робити це саме для збереження бібліотек і бібліотечної професії. І тут доречним є використання корисного досвіду колег з різних бібліотек України і світу. Саме на таких методичних об'єднаннях бібліотекарі мають змогу обговорити проблемні питання, отримати консультацію, поспілкуватися і зарядитися позитивною енергією і натхненням! Дякуємо колегам за плідну роботу!

Ви тут: Головна Робота базового коледжу Засідання МО, олімпіади, конкурси, конференції Жовтнева зустріч завідувачів бібліотек ВНЗ І- ІІ р.а. Сумщини