Дорожи українською мовою, рідна мова – основа життя

З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу 22 лютого 2017 року на базі Машинобудівного коледжу СумДУ відбувся ІІ (обласний) етап VІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації. На урочистому відкритті Олімпіади звучали вірші про Україну, про рідну мову, лунали чудові українські пісні. Слова відомого поета, нашого земляка Олекси Ющенка надавали творчого натхнення всім присутнім, сприяли формуванню розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава:

Мово наша рідна, пісня солов'я, мово українська, гордосте моя...

Кобзареву думу — вічний заповіт —

Чує неозорий світ.

З вітальним словом до студентів, викладачів та гостей свята рідної мови звернулись Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р. а. Антиков М.М., голова ОМО викладачів гуманітарних дисциплін Дудченко А.С., голова журі Лук’яненко Л.М., вони побажали учасникам Олімпіади набрати високі бали, підтвердивши свої знання з рідної мови. Двадцять шість студентів, які представляли вищі навчальні заклади І–ІІ рівнів акредитації, приїхали до обласного центру з різних куточків Сумщини, щоб продемонструвати свої знання рідної мови і, звичайно, визначити кращих мовознавців. Студентам були запропоновані нелегкі завдання з правописних норм української мови, орфографії, морфології та пунктуації. Робота потребувала від юних мовознавців зосередженості, уваги, а головне – знань.

Поки компетентне журі працювало, учасники олімпіади в очікуванні оголошення результатів із задоволенням вирушили на екскурсію до музеїв.

Переможці ІІ (обласного) етапу VІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області:

І місце   -    Зацарна О.А. – Сумський коледж економіки і торгівлі;

ІІ місце –    Назаренко Марія Леонідівна – Роменський коледж ДВНЗ «КНЕУ»;

Гаврилів Анна Олегівна - Машинобудівний коледж СумДУ;

ІІІ місце – Петренко Яна Олегівна – Лебединське медичне училище;

Вовк Аліна Андріївна – Лебединське медичне училище.

Кожен із переможців отримав заслужену нагороду і подарунок.

Отже, на третьому – завершальному етапі VІІ Всеукраїнської   олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації України, який відбудеться в квітні 2017 року на базі Полтавського юридичного коледжу  ім. Ярослава Мудрого м.Полтави честь Сумщини своїми знаннями рідної мови буде захищати Зацарна О.А., студентка Сумського коледжу економіки і торгівлі.

Підбиваючи підсумки ІІ (обласного) етапу VІІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області, хочеться відзначити,    що і цьогорічне мовознавче змагання підтвердило, що молодь Сумщини любить, знає і шанує рідну мову.

А.С.Дудченко ,голова ОМО викладачів

гуманітарних дисциплін ВНЗ І-ІІ р. а. Сумської області.

bLfv wMF T4

cEJdH0tH2zg

GmkaMMO gs

wiP8CCGPk2U