Засідання ОМО економічних дисциплін

30 листопада 2016 року на базі Машинобудівного коледжу СумДУ відбулося засідання голів циклових комісій і викладачів економічних спеціальностей технікумів, училищ і коледжів Сумської області з питань проблем активізації навчального процесу при викладанні економічних дисциплін. На засіданні були присутні представники семи навчальних закладів області.

Голова методичного об’єднання викладачів економічних дисциплін Крамінська Г.В. презентувала власний досвід використання методики проведення проблемної лекції при викладанні «Економічної теорії» та «Політекономії». Цей метод дозволяє активізувати пізнавальну діяльність студентів під час лекцій, покращити засвоєння викладеного матеріалу, стимулювати до аргументованого висловлювання своїх думок в ході дискусії. Викладач економічних дисциплін Машинобудівного коледжу СумДУ Очкова Т.Ю. розповіла про застосування індивідуальних завдань з розробки бізнес – планів для малих підприємств як засобу активізації навчального процесу, представила студентські презентації. За круглим столом Самойленко А.М., викладач економічних дисциплін Коледжу СНАУ, поділилася власним досвідом активізації студентів на лекційних заняттях. Під час занять викладач наводить приклади з літературних творів світової класики та українських авторів, звертається до актуальних наукових робіт сучасних економістів, обговорює події, які відбуваються в економічному просторі в Україні і в світі. Така лекція стимулює пізнавальний інтерес студентів не лише в сфері економіки , а й підвищує їх загальний інтелектуальний рівень, змушує їх більше читати та цікавитися подіями сьогодення. Викладач економічних дисциплін Маловисторопського коледжу СНАУ Сирота В.Г. зупинилася на використанні інтерактивних методів проведення лекцій, застосування опорних конспектів, презентацій. Учасники засідання обговорили проблеми професійної підготовки студентів, а також розглянули питання підготовки до проведення фіналу обласного конкурсу «Брейн - ринг» з «Економічної теорії».