ІІ (обласний) етап VІ Всеукраїнськоїолімпіади з українськоїмови

серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації відбувся

Дорожи українською мовою, рідна мова – основа життя

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1227 від 26.11.2015 року «Про проведення Всеукраїнських творчих змагань серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації у 2015/2016 навчальному році», листа Інституту модернізації змісту освіти № 2.1/10-1177 від 15.12. 2015 року та з метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу 25 лютого 2016 року на базі Машинобудівного коледжу СумДУ відбувся       ІІ (обласний) етап VІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.На урочистому відкритті Олімпіади звучали вірші про Україну, про рідну мову, лунали чудові українські пісні. Слова відомого поета, нашого земляка Олекси Ющенка надавали творчого натхнення всім присутнім, сприяли формуванню розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава:

Мово наша рідна, пісня солов'я, мово українська, гордосте моя...

Кобзареву думу — вічний заповіт —

Чує неозорий світ.

З вітальним словом до студентів, викладачів та гостей свята рідної мови звернулись Голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ р. а. Антиков М.М., голова ОМО викладачів гуманітарних дисциплін Дудченко А.С., голова журі Івко С.В., вони побажали учасникам Олімпіади набрати високі бали, підтвердивши свої знання з рідної мови. Тридцять студентів, які представляли вищі навчальні заклади І–ІІ рівнів акредитації, приїхали до обласного центру з різних куточків Сумщини, щоб продемонструвати свої знання рідної мови і, звичайно, визначити кращих мовознавців.Студентам були запропоновані нелегкі завдання з правописних норм української мови, фразеології, морфології, синтаксису та пунктуації. Робота потребувала від юних мовознавців зосередженості, уваги, а головне – знань.

Поки компетентне журі працювало, учасники олімпіади в очікуванні оголошення результатів із задоволенням вирушили на екскурсію до музеїв.

Переможці ІІ (обласного) етапу VІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області:

І місце   -   Смик К., Машинобудівний коледж СумДУ;

ІІ місце -   Кийко О., ВКНЗ «Шосткинське медичне училище»;

-   Славкова М., Сумський коледж харчової промисловості НУХТ;

ІІІ місце – Луценко О., Сумський коледж харчової промисловості НУХТ;

-   Литвиненко І., Сумське вище училище мистецтв та культури

ім. Д.С.Бортнянського;

-   Клименко А., Маловисторопський коледж ім. П.С.Рибалка Сумського НАУ.

Кожен із переможців отримав заслужену нагороду і подарунок.

Отже, на третьому – завершальному етапі VІ Всеукраїнської   олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації України, який відбудеться в квітні 2016 року на базі Хмельницького торговельно-економічного коледжу КНТЕУ в                   м. Хмельницький честь Сумщини своїми знаннями рідної мови буде захищати студентка Смик К., студентка Машинобудівного коледжу СумДУ.

Підбиваючи підсумок ІІ (обласного) етапу VІ Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області, хочеться відзначити,    що і цьогорічне мовознавче змагання підтвердило, що молодь Сумщини любить, знає і шанує рідну мову.

А. С.Дудченко ,

голова ОМОвикладачів

гуманітарних дисциплін

ВНЗ І-ІІ р. а.