Дорожи українською мовою, рідна мова – основа життя

12 березня  2015 року на базі Машинобудівного коледжу СумДУ  відбувся   ІІ (обласний) етап V Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області.

На урочистому відкритті Олімпіади звучали вірші про Україну, про рідну мову, лунали чудові українські пісні.  Слова відомого поета, нашого земляка Олекси Ющенка надавали творчого натхнення всім присутнім, сприяли формуванню розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава:

Мово наша рідна, пісня солов'я,

Мово українська, гордосте моя...

Кобзареву думу — вічнийз аповіт —

Чує неозорий  світ.

З вітальним словом  до  студентів, викладачів  та гостей свята рідної мови звернулись  Голова Ради директорів  ВНЗ І-ІІ р. а. Антиков М.М., голова ОМО викладачів гуманітарних дисциплін ДудченкоА. С, голова журі Гураль О. С.,   вони побажали учасникам Олімпіади набрати високі бали, підтвердивши свої знання з рідної мови.

27 студентів, які представляли вищі навчальні заклади  І–ІІ рівнів акредитації, приїхали до обласного центру з різних куточків Сумщини, щоб продемонструвати свої  знання  рідної мови і, звичайно, визначити кращих мовознавців.

Студентам були запропоновані нелегкі завдання  з правописних норм української мови, морфології, синтаксису та пунктуації.  Робота тривала упродовж двох годин і потребувала від юних мовознавців  зосередженості, уваги, а головне – знань.

Поки компетентне журі працювало, учасники олімпіади в очікуванні оголошення результатів із задоволенням вирушили на екскурсію до художнього  музею м. Суми.

Переможці  ІІ (обласного) етапу V Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області:

І місце – Лисенко Маргарита Євгенівна  - студентка Машинобудівного коледжу СумДУ;

ІІ місце поділили Лук’яненко Тетяна Іванівна, студентка Глухівського агротехнічного інституту ім. С.А. Ковпака СНАУ та Кінаш Марія Богданівна, студентка Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського;

ІІІ місце вибороли Годун Тетяна Сергіївна, студентка Лебединського медичного училища ім. професора М.І. Сітенка – комунального закладу Сумської обласної ради, Головенко Євгенія Анатоліївна, студентка Машинобудівного коледжу СумДУ та Євтушенко Тетяна Олександрівна,студентка Індустріально-педагогічного технікуму КІ СумДУ.Кожен із переможців отримав заслужену нагороду і подарунок.Отже, на третьому –  завершальному етапі VВсеукраїнської   олімпіади з української мови серед студентів вищих  навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації України,  який відбудеться 1 – 3 квітня 2015 року в м. Кременчук Полтавської області  на базі педагогічного коледжу, честь Сумщини своїм знанням   рідної мови буде захищати  студентка Машинобудівного коледжу СумДУ Лисенко Маргарита Євгенівна.Підбиваючи  підсумок ІІ (обласного) етапу V Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області, хочеться відзначити: і цьогорічне мовознавче  змагання підтвердило, що  молодь Сумщини любить, знає і шанує рідну мову.

Дудченко А. С голова ОМО викладачів гуманітарних дисциплін  ВНЗ І-ІІ р. а.

ukr

Ви тут: Головна Робота базового коледжу Засідання МО, олімпіади, конкурси, конференції Дорожи українською мовою, рідна мова – основа життя