Історія коледжу та СК “Старт“

Від початку функціонування Машинобудівного коледжу і до сьогоднішнього дня велика увага приділяється фізичному розвитку студентів. Адміністрація і викладачі зацікавлені у тому, щоб молоде покоління виросло фізично здоровим, розвиненим, життєрадісним, готовим до праці і захисту Батьківщини. Створюються всі умови для організації занять студентів фізичною культурою і спортом на уроках і позаурочний час.

Спортсмени коледжу брали активну участь у змаганнях різного рангу: міських, обласних першостях, чемпіонатах України, спартакіадах  галузі важкого машинобудування СРСР, де виступали досить успішно.

10 листопада 1964 року – особлива дата у житті закладу, який очолював директор Дащенко П.К. За високі показники у розвитку фізичної культури та спорту серед  студентів та виконання умов Положення про спортивний клуб  колективу фізичної культури Сумського машинобудівного технікуму ДСТ «Авангард» присвоїв звання «Спортивний клуб». Звання «Спортивний клуб» зобов’язувало викладачів і тренерів працювати по-новому, готувати не тільки розрядників та значкістів ГПО, але і спортсменів високого рівня, здатних гідно представляти заклад на республіканських і всесоюзних аренах.

Наші ветерани

Вагомий вклад у розвиток фізичної культури і спорту у технікумі в той час внесли наші шановні ветерани-викладачі фізичного виховання Наухацький Віталій Степанович, Гливенко Павло Іванович, Куценко Юрій Васильович, Дунаєв Ігор Олександроич.

Наухацький Віталій Степанович тренував команди дівчат з волейболу та баскетболу, які вдало виступали на обласних та республіканських змагання. Згодом він працював головним тренером чоловічої баскетбольної команди «Сумихімпром» і вивів її з першої ліги до Суперліги.

Гливенко Пало Іванович – викладач вищої категорії, суддя з біатлону національної категорії, тренував команду з лижних гонок, яка ставала переможцем змагань різного рівня. Він підготував багато майстрів спорту з лижних гонок та біатлону, чемпіонів та призерів України.

 

 

Куценко Юрій Васильович – викладач вищої категорії, готував легкоатлетів, які гідно виступали на міських, обласних та всеукраїнських спартакіадах. Його вихованець Володимир Яценко став «Заслуженим тренером України». Він до сьогоднішнього дня продовжує справу свого першого тренера.

 

 

Дунаєв Ігор Олександрович – викладач вищої категорії, методист – підготував цілу плеяду баскетболістів, які успішно захищали честь технікуму на змаганнях різного рангу, виступали за команди першої національної ліги. За особисті заслуги в розвитку фізичної культури та спорту в 1997 році йому було присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».